اختصاصی: جشن ورود به ورزشگاه آزادی، بانوان به استادیوم رسیدند! + فیلم و تصاویر

پنجشنبه, ۱۸ام مهر, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

دیدار تیم های ایران و کامبوج تحت‌تاثیر حضور نزدیک به ۴۰۰۰ هوادار بانو در استادیوم آزادی است.

به گزارش “ورزش سه“، این یک روز تاریخی در فوتبال ایران است. پس از سال ها در استادیوم هرچند که به صورت محدود و با فشار فیفا، اما به هر حال به روی بانوان باز شده و آن ها می‌توانند بازی تیم ملی کشورشان را از نزدیک نگاه کنند. بلیت فروشی این بازی انجام شده و ۴ جایگاه در اختیار بانوان خواهد بود و نکته جالب این که در فاصله چند ساعت تا شروع بازی، برخی از هواداران وارد جایگاه‌ها شده‌اند.

اینجا محمد همتی، رها پوربخش و دیگر اعضای تحریریه ورزش سه، حواشی این رویداد مهم را به صورت لحظه به لحظه پوشش خواهند داد؛ با ورزش سه همراه باشید.

۱۸:۲۵ – امیدوارم در این مسابقه پیروز شویم و حضور زنان در ورزشگاه استمرار داشته باشد. تا الان همه چیز خوب پیش رفته و امیدواریم زنان ایرانی بتوانند در فضاهای ورزشی حضور یابند.: امیدوارم برای بازی‌های لیگ برتر نیز این اتفاق بیفتد و شاهد حضور زنان در ورزشگاه‌ها باشیم.(معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور )


۱۸:۱۵ – ده بار شادی پس از گل، هدیه ای بود که شاگردان ویلموتس به این هواداران هدیه دادند و یک روز تاریخی را برایشان ثبت کردند.


۱۸:۰۵– یوری ژورکائف بازیکن سابق تیم‌ملی فرانسه وناظر فیفادربازی ایران-کامبوج در گفتگو با شهروند درباره فروش بلیت محدودبه تماشاگران زن گفت:«ما از جزئیات کامل روندبلیت فروشی آگاه هستیم ومذاکراتمان رابافدراسیون فوتبال ایران برای رفع این مساله در بازیهای بعدی انجام خواهیم داد.»

۱۸:۰۰ – چند خبرنگار زن نیز آیدی کارت گرفته و این بازی را پوشش می‌دهند.

۱۷:۵۲ – در حالی که تعداد آقایان حاضر در ورزشگاه آزادی در بهترین حالت ۱۰۰۰ نفر بیشتر از خانوم ها باشد، بعد از هر حمله و هر حمله خطرناک، این ۴۵۰۰ خانم بودند که ورزشگاه آزادی را روی سرشان می‌گذاشتند و به تشویق تیم می‌پرداختند.


۱۷:۵۰ – ژورکائف یک ساعت مانده به شروع بازی در ورزشگاه حضور داشت. او تا لحظه شروع بازی در خارج از استادیوم نقاط مختلف محوطه ورزشگاه را بررسی می‌کرد و در حال تکمیل گزارش خود بود.


۱۷:۴۵ – ناظران ای اف سی و فیفا فعلا اظهارنظری در خصوص شرایط نداشته اند اما بعید است از شور و شوق هواداران ایرانی ناراضی باشند.


۱۷:۴۳ – این هم مردی که احتمالا در جایگاه بانوان به دنبال همراه خود است!

۱۷:۴۰ – تنها هوادار کامبوج در ورزشگاه آزادی . تلاشهای او فعلا به جایی نرسیده و ملی پوشان ایران با برتری کامل کار را پیش می برند.

۱۷:۳۶ – چهار جایگاه بانوان به پنج تبدیل شده. هرچند که اگر ده برابر هم بود، بازهم متقاضی برایش وجود داشت.

۱۷:۳۴ – ژست جالب سردار آزمون بعد از گلزنی. محمد محبی ستاره جدید فوتبال ایران از خود سردار بیشتر ذوق دارد .

۱۷:۳۰ – احمد نور گل نخست خود را به ثمر رساند و در آغوش طارمی قرار گرفت؛ این دو شش سال پیش از همین استادیوم و با پیراهن پرسپولیس به فوتبال ایران معرفی شدند.

۱۷:۲۶ – شادی خانم های ایرانی از شروع سریع و گلزنی دو بازیکن تیم ملی ایران ؛ احمد نوراللهی و سردار آزمون که در ده دقیقه ایران را ۲-۰ پیش انداختند.

۱۷:۲۵- یک دقیقه سکوت برای جعفرکاشانی ستاره سابق تیم ملی که در همین ورزشگاه فاتح بازیهای آسیایی تهران شده است .

۱۷:۲۰– یوری جورکائف ستاره سابق تیم ملی فرانسه و ناظر ویژه فیفا در ورزشگاه آزادی حاضر است .

۱۷:۱۶- تصویری زیبا از جایگاه بانوان ورزشگاه آزادی. این شور و حال بی سابقه و فوق العاده فضای خاصی به ورزشگاه آزادی داده است که غیبت مردان علاقه‌مند به فوتبال در آن توی چشم می زند.

۱۷:۱۴ – ربیعی سخنگوی دولت در ورزشگاه آزادی حاضر شد و مقابل جایگاه بانوان سوژه عکاس ها شد.

۱۷:۰۵– چهار دقیقه پس از شروع بازی، شوت استثنایی احمد نور جایگاه بانوان را منفجر کرد. آن ها به شدت نوراللهی را مورد تشویق قرار دادند.

۱۶:۵۰- باتوجه به استقبال هواداران بانو، یک جایگاه دیگر هم پر شده. به نظر می رسد بلیت های کاغذی که به هواداران اختصاص یافت سبب شده تا به یک جایگاه دیگر نیز نیاز باشد. احتمال دارد بقیه جایگاه های پشت دروازه نیز باز شوند. بانوان نیروی انتظامی هم در بخش دیگری مستقر هستند.

۱۶:۴۶ – تغییر در ترکیب تیم ملی؛ اشکان دژاگه در زمین مصدوم شد و محبی جای او را گرفت.

۱۶:۴۵ – عکاس ها پشت به زمین چمن و رو به هواداران زن در حال ثبت لحظاتی تاریخی هستند!

۱۶:۴۲- در جایگاه آقایان حتی یک سکوی کامل هم پر نشده! حدود هزار نفر در روبروی جایگاه مستقر شده اند.

۱۶:۲۷– بازیکنان وارد زمین شده اند و در میان تشویق شدید بانوان مشغول گرم کردن هستند.

۱۶:۲۱ – تصویری که ای اف سی از بانوان ایرانی حاضر در ورزشگاه منتشر کرده است.

۱۵:۳۴ – فعلا هیچ شعاری در ورزشگاه داده نمی‌شود و هواداران مشغول خالی کردن هیجان خود هستند. آن ها که مورد توجه عکاسان قرار دارند، با پرچم های خود انرژی موجود را خالی می کنند.

۱۵:۲۵ – لبخند؛ نقطه مشترک تمام فریم هایی که امروز از استادیوم آزادی ثبت می‌شود. عکس از امیرحسین خیرخواه

۱۵:۲۰ – هنوز صندلی های خالی در قسمت بانوان وجود دارد و آن ها در حال ورود به استادیوم هستند.

۱۵:۱۴- در نزدیکی سکوها، درون تونل آزادی؛ صدای همهمه، فریاد خوشحالی و شیپور می‌شنویم. بانوانی که وارد ورزشگاه شده اند این چنین حضور خود را جشن می‌گیرند.

۱۵:۱۱ – همیاران هوادار نقش پررنگی در استادیوم دارند و با کاورهای نارنجی در نقاط مختلف ورزشگاه دیده می‌شوند.

۱۵:۰۸ – به گزارش خبرنگار میدانی ورزش سه، بازار سیاه در اطراف استادیوم به وجود آمده و بلیت جایگاه بانوان با قیمت هایی عجیب و ۱۰ برابری نیز به فروش می‌رسد!

۱۵:۰۵ – در ورزشگاه آزادی بانوان زیادی بدون بلیت اینترنتی حضور دارند؛ عده ای از آن ها با بلیت کاغذی که احتمالا به فدراسیون و وزارت ورزش اختصاص دارد، وارد استادیوم خواهند شد اما بقیه که بلیت خریده اند باید هرچه زودتر به خانه برگردند.

۱۵:۰۱ – بانوان خبرنگار برای نخستین بار است که چنین رویداد مهمی را پوشش می‌دهند. بی تردید حضور آن ها در بازی های لیگ، فضای رقابتی بین خبرنگاران را بیشتر می‌کند و به پویایی این شغل نیز یاری می‌رساند. شاید هم سبب شود فضای میکسدزون، نشست خبری و… شرایط سخت افزاری بهتری را پیدا کند.

۱۵:۱۰ – با موافقت کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار تیم‌هاى ملى فوتبال ایران و کامبوج با یک دقیقه سکوت به احترام درگذشت مرحوم جعفر کاشانى آغاز مى‌شود

۱۴:۵۶ – در قسمت بانوان، هشدارهای انتظامی از سوی مامورانی که بلندگو در دست دارند ادامه دارد؛ آن ها تلاش می کنند تا صف بانوان را مرتب تر کنند تا اتوبوس برسد.

۱۴:۵۰ – وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به چند خبرنگار خانم نیز آیدی کارت داده اند اما تکلیف عکاس ها مشخص نیست.

۱۴:۴۰ – در ورودی پارکینگ بلیت قسمت بانوان چک و سپس اجازه ورود داده می‌شود؛ از آنجا بانوان با اتوبوس هایی که به داخل استادیوم منتقل می‌شوند.

۱۴:۳۶ – در داخل استادیوم مسئولان ورزشگاه با اقلام خوراکی مختلف از بانوان پذیرایی می‌کنند.

۱۴:۳۲ – چند خبرنگار خارجی در اطراف استادیوم هستند که قصد تهیه گزارش از ورود بانوان را دارند.

۱۴:۲۹ – ترافیک در اطراف استادیوم روان گزارش شده؛ فروش پرچم، تخمه و… نیز در سمت شرقی استادیوم دیده می‌شود و بانوان از آن استقبال کرده اند.

۱۴:۲۸ – خبرورزشی تیتر زده که «قفل شکست». این روزنامه همچنین از نقش مردان در تداوم این روند گفته؛ از نظر شما مردان چه وظیفه ای دارند؟

۱۴:۲۰ – احتمالا همه اولین حضورشان در استادیوم را به خاطر دارند؛ بی تردید جذاب ترین لحظات همان دقایقی هستند که پس از بازرسی بدنی و عبور از گیت، به تونل نزدیک شده اید و بعد سکوهای سفید و آبی که البته ۱۰ سال است به این رنگ تغییر کرده اند. بانوان نیز با تجربه این حس، روز جالبی را پشت سر خواهند گذاشت.

۱۴:۱۵- نماینده فیفا به همراه مسئولان ایرانی در مقابل در شرقی وضعیت را بررسی کردند.

۱۴:۱۰ – سلفی کیسوکه هوندا با بانوان ایرانی هوادار استقلال؛ هوندا دقایقی قبل با انتشار یک ویدیو از آن ها حمایت کرد.

۱۴:۰۸ – در پارکینگ سمت شرقی ورزشگاه باز شده و هواداران نیز وارد محوطه استادیوم شدند.

۱۴:۰۶- هواداران بدون بلیت موفق به ورود به ورزشگاه نشده اند و احتمالا نخواهند شد. در شرایطی که حدود ۳۰۰۰ بلیت از جایگاه آقایان فروخته شده و حدود ۷۰ هزار صندلی خالی در سایت وجود دارد، بانوان بدون بلیت ناامید ورزشگاه را ترک خواهند کرد.

۱۴:۰۰ – فریم جالب از مقابل استادیوم آزادی؛ سرخابی هایی که امیدوارند برای دربی ۹۲ هم این چنین در کنار یکدیگر وارد ورزشگاه شوند… (عکس از کیاوش عزیزی)

۱۳:۵۵ – در مقابل پارکینگ های قسمت بانوان ازدحام عجیبی وجود دارد؛ مسئولان کنترل بلیت هنوز در جایگاه خود مستقر نشده اند و به همین خاطر اجازه ورود بانوان به محوطه آزادی داده نمی شود.

۱۳:۴۹ – بسیاری از بانوان با فرزندان خود به استادیوم آمده اند و فضای خانوادگی جالبی را در محوطه ورزشگاه آزادی رقم زده اند.

۱۳:۴۰ – حضور بانوان با پرچم تیم های پرسپولیس و استقلال در اطراف استادیوم سبب شده تا آن ها به کری خوانی بپردازند و البته در کمال دوستی، یک تقابل جذاب را فارغ از بازی عصر امروز به وجود بیاورند.

۱۳:۳۵ – هوندا همچنین در پیامی یک دقیقه ای خطاب به زنان ایرانی گفت: «به شجاعتتان آفرین می گویم، این راه را ادامه دهید، شما اشتباه نمی کنید».

۱۳:۳۰ – کیسوکه هوندا چهره ویژه تیم کامبوج است؛ ستاره ای با سابقه گلزنی در جام جهانی و پوشیدن پیراهن شماره ۱۰ میلان که حالا در این تیم آسیایی مربیگری می‌کند.

۱۳:۲۰ – عده ای از هواداران خانم بدون بلیت در مقابل ورزشگاه حضور دارند. به نظر می‌رسد باید تعداد سکوی بیشتری به آن ها اختصاص می یافت تا چنین اتفاقات و بی نظمی هایی رخ نمی‌داد.

۱۳:۱۵ – در شبکه های اجتماعی هواداران با انتشار بلیت های خود، ذوق و علاقه خود را به حضور در استادیوم نشان می‌دهند. در اطراف استادیوم نیز بسیاری از هواداران با پرچم تیم های باشگاهی وارد شده اند تا این چنین وارد ورزشگاه شوند.

۱۳:۱۰ – این بلیتی است که بانوان را به استادیوم آزادی می‌رساند. اتفاقی ویژه که دیدار با کامبوج را احتمالا به یکی از مهم ترین بازی های تاریخ فوتبال ایران تبدیل خواهد کرد.

۱۳:۰۰ – آخرین ورود زنان ایرانی به استادیوم به مهر ماه سال ۶۰ مربوط می‌شود. حالا ۳۸ سال بعد حدود چهار هزار زن ایرانی وارد استادیوم می شوند تا به حمایت از تیم ملی خود بپردازند؛ البته باتوجه به بیانیه فیفا احتمالا پای آن ها به زودی در تمام استادیوم ها باز خواهد شد.

۱۲:۵۵ – این اتفاق می توانست زودتر رخ بدهد. ایران کشوری با فرهنگ غنی است که در تمام دنیا متمدن شناخته می‌شود. این حق طبیعی زنان است که در ورزشگاه‌ها حضور داشته باشند و می‌توانند بدون هیچ مشکلی در کنار مردان از دیدن مسابقات فوتبال لذت ببرند.(شهناز یاری -سرمربی تیم فوتسال بانوان)

۱۲:۵۰ – چند دختر اصفهانی یک روز قبل از بازی خودشان را به استادیوم رسانده بودند. آنها در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگار همشهری گفتند از اینکه تابوی ورود زنان شکسته شده خوشحالند. پیش از این تنها در برخی از بازی‌ها بزرگ مانند داربی، تماشاگران یک روز قبل از بازی جلوی در استادیوم جمع می‌شدند.

۱۲:۴۴ – حمید خواجه نژاد مسئول روابط عمومی معاونت سیما با تکذیب عدم پخش بازی ایران و کامبوج به ایرنا گفت: برای پوشش بازی تعدادی از همکاران خانم خبرگزاری صدا و سیما در ورزشگاه حضور خواهند داشت.

۱۲:۴۰-علی ربیعی سخنگوی دولت در توییتر خود نوشت: تجربه من نشان می‌دهد در تاریخ تحولات اجتماعی، همواره افراطی‌گری مارا یک گام به پیش و چندگام به عقب رانده است. در استادیوم های ما گاهی آلودگی های هیجانی کلامی وجود دارد. باید چنان فرهنگ والایی نشان دهیم که هیچ بهانه ای به دست بهانه‌جویان نیفتد.

۱۲:۳۶ – علی دایی: جای شکرش باقی که با فشار فیفا، بانوان به بخشی از حق خود رسیدند.

۱۲:۳۴ – ایران و کامبوج تنها دو بار با یکدیگر باز کرده اند و هر دو در جام ملت های ۱۹۷۲؛ ایران هر دو بازی را با پیروزی پشت سر گذاشت. از آن مسابقه ۴۷ سال گذشته است.

۱۲:۳۲ – یوری ژورکائف، نماینده سرشناس فیفا و همراهانش از سه‌شنبه وارد تهران شده‌اند. قرار است آنها بر نحوه رفتار فدراسیون فوتبال ایران در مورد ورود زنان نظارت کنند. این گروه دیروز از استادیوم آزادی بازدید کردند و حتی در کنفرانس خبری مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی ایر:ان حاضر شدند. با وجود این هنوز هیچ اظهارنظری از آنها منتشر نشده است.

۱۲:۳۰ – پست قدیمی اینستاگرام امیر قلعه نویی که مریوط به ماهها پیش است.آنچه امروز به دست آمده حاصل مطالبه ای طولانی از سوی اکثر فوتبالیها و ورزشی هاست.

۱۲:۲۵ – شاید محمد محبی که برای نخستین بار به تیم‌ملی دعوت شده غافلگیری اصلی ویلموتس در ترکیب اصلی باشد تا این پدیده بوشهری که می‌گویند با مهدی طارمی همسایه بوده در این بازی تاریخی نامش را وارد تاریخچه تیم‌ملی ایران کند.

۱۲:۲۷ – یکی از این شرکت‌ها اسپانسر حمل و نقل زنان داخل ورزشگاه آزادی شده است و به طور رایگان کار حمل و نقل را انجام می‌دهد.  به این ترتیب شاید سوددهی مالی حضور زنان در ورزشگاه آزادی برای فدراسیون فوتبال تنها به بلیت‌فروشی آن خلاصه شود اما نمی‌توان از درآمدزایی‌هایی که در این حضور در مشاغل مختلف ایجاد می‌کند، چشم‌پوشی کرد.  درآمدهایی که نصیب تاکسی‌های اینترنتی می‌شود یا به فروشندگان کالاهای هواداری می‎رسد.

۱۲:۱۵ – این فریمی است که از بازی پرسپولیس – کاشیما به ثبت رسیده. وقتی دختران پرسپولیسی پشت در منتظر بودند تا وارد استادیوم شوند. البته امروز برخلاف بازی فینال لیگ قهرمانان، بلیت فروشی انجام شده است.

۱۲:۱۰ – جلد روزنامه ایران ورزشی طرحی از شهاب جعفرنژاد است که امروز حسابی وایرال شده.با این تیتر:تیم ملی تمام ایران.

۱۲:۰۵ – به جز رسانه‌های خارجی که به خاطر حضور زنان در بازی ایران – کامبوج روز پنجشنبه به ایران می‎آیند، استقبال سفرای کشورهای دیگر از این بازی هم در نوع خود جالب است. سفارت خانه دانمارک قصد دارد با ۱۵ نفر به استادیوم آزادی برود و رکودزنی کرده است. سفارت بلژیک در رتبه بعدی قرار دارد!

۱۲:۰۰ – اولین تصویر از استادیوم آزادی؛ بانوان وارد ورزشگاه شده اند و در سکوها مستقر می‌شوند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.