انتقاد حق قانونی شهروندان است، یا فقط در مورد شهروندان ذوب در ولایت اجرا می‌شود؟

پنجشنبه, 25ام مهر, 1398
اندازه قلم متن

استان وایر- صدیقه مالکی فرد، معلم بازنشسته وهمسر هاشم خواستار به دنبال بی خبری از وضعیت همسرش که از ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ تا امروز در بازداشت اداره اطلاعات بسر می‌برد با انتشار نامه سرگشاده‌ای که از طرف خانواده بازداشت شدگان ۲۰ مرداد به همراه همسرش نوشته است، به طرح پرسش‌هلی متعددی پیرامون انتقاد به وضع موجود توسط منتقدان، بازداشت در سلول انفرادی و مبنای این رفتار در قانون اساسی جمهوری اسلامی پرداخت. متن این نامه را در ادامه بخوانید:

خطاب به آزادی‌خواهان و عدالت‌جویان و حامیان حقوق بشر، آزادیخواهان، عدالتجویان و حامیان حقوق بشر در ایران و جهان! از شما می‌خواهم لطفا بفرمایید: حکم قضایی منتقد به وضع موجود چیست؟

ریاست محترم قضات و وکلای محترم قوه قضائیه لطفا بفرمائید: حکم قضایی منتقد به وضع موجود چیست؟

مدیرکل محترم اطلاعات و نیروهای امنیتی و… لطفا شما بفرمایید: بازداشت درسلول انفرادی ممنوع التلفن ممنوع الملاقات برای یک منتقد چه مدت است؟ البته در قانون اساسی ایران تجمع اعتراض انتقاد حق قانونی شهروندان است. ولی نمی‌دانم این حق در مورد شهروندان ذوب در ولایت و خودی اجرا می‌شود یا در مورد شهروندان منتقد و غیرخودی هم اجرا می‌شود برای همین از شما سوال می‌کنم.

احتراما؛ همسرم آقای سید هاشم خواستار به اتفاق تعدادی از دوستانش که آن‌ها نیز فرهنگی و جانباز و از خانواده شهدا و دلسوز وطن بوده‌اند؛ جانبازی را که به خاطر انتقاد به وضع موجود به ۱۳ سال زندان محکوم شده بود،تا جلوی دادگاه تجدید نظر خیابان شهید ساجدی همراهی کردند.

به محض رسیدن جلوی دادگاه قبل از هرگونه تجمع و اعتراض توسط اطلاعات مشهد دستگیر شدند و امروز چهارشنبه  ۲۴ مهرماه ۱۳۹۸ شصت و هفتمین روز است که در زندان انفرادی اطلاعات ممنوع التلفن و ممنوع الملاقات اسیرند. آنها افراد فرهیخته‌ای هستند که هیچ‌گونه جرمی مرتکب نشده‌اند. فقط گناه‌شان دلسوزی برای ایران و ایرانی است و بالطبع انتقاد به وضع موجود و امضای بیانیه ۱۴ نفر.  

همه اعمال آنها اگر از منظر جامعه جهانی نگاه کنیم، این کار وظیفه هر فرد وطن دوستی هست. اگر از منظر اسلام هم نگاه کنیم مصداق امر به معروف و نهی از منکر است.ولی ازجانب پایین دستی‌ها به بالا دستی‌ها. حالا به نظر شما آیا نگه داشتن بازداشت شدگان منتقد به مدت نامشخص و نامحدود جایز است؟ آیا نگه‌داشتن خانواده‌های بی گناه را سرگردان درانتظار نگه داشتن جایز است و…
از طرف خانواده بازداشت شدگان ۲۰ مرداد مشهد
صدیقه مالکی فرد


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.