فوت ۱۰۰ زائر ایرانی در عراق| دستگیری تعدادی زائر

شنبه, ۲۷ام مهر, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن
سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلای معلا با بیان اینکه آمار فوتی های زائران ایرانی اربعین در عراق به مرز ۱۰۰ نفر رسیده است، گفت: حدود ۳۵ نفر از این افراد بر اثر سانحه تصادف جان خود را از دست داده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز :

«میرمسعود حسینیان» با اشاره به رشد تصاعدی جمعیت زائران در کربلا افزود: زائران ایرانی بهتر است در اولین فرصت به سمت ایران برگردند زیرا، هم مسیر کربلا تا مرز و هم مرز تا استان محل اقامت را راحت تر طی می کنند.

گذرنامه های مفقود شده بیش از اربعین سال گذشته

به گفته حسینیان، با وجود هشدارهای متعددی که درباره مراقبت از اسناد و مدارک هویتی داده شده، آمار گم شدن گذرنامه در بین زائران ایرانی بسیار بیشتر از اربعین سال گذشته بوده است.

فوت ۱۰۰ زائر ایرانی در عراق/ دستگیری تعدادی زائر/ ۱۰۰۰ نفر گمشده به کشور بازگشتند

او تصریح کرد: تا پایان دیروز(پنجشنبه) بیش از یک هزار و ۷۵۰ برگه عبور برای زائرانی که گذرنامه خود را گم کرده اند، صادر کرده‌ایم تا بدون مشکل به کشور برگردند.

سرکنسول ایران در کربلا بیان کرد: کوله پشتی و ساک های بدون هویت زیادی هم پیدا شده که امکان شناسایی مالک آن ها وجود ندارد.

او از زائران ایرانی خواست که برای همراهان کودک و پیرشان از گردن آویز و کارت مشخصات هویتی استفاده کنند و در مراقبت از مدارک و وسایل خود دقت بیشتری به خرج دهند.

دستگیری تعدادی زائر/ هزار نفر گمشده به کشور بازگشتند

حسینیان همچنین درباره آمار زائران ایرانی که در عراق دستگیر شده‌اند، اظهار داشت: متاسفانه برخی از زائران هشدار های لازم درباره رعایت مقررات کشور عراق به ویژه غیرقانونی بودن حمل مواد ممنوعه را در نظر نگرفته اند و به همین دلیل تعداد زیادی از این افراد توسط پلیس دستگیر شده اند.

گم شدن خردسالان، پیرمردان، پیرزنان و افراد دچار آلزایمر از دیگر مشکلات این روزهای زائران ایرانی در عراق است.

حسینیان در این باره گفت: تاکنون بیش از هزار نفر از گمشدگان با همکاری هلال احمر و کمک افراد نیکوکار به کشور بازگشت داده شده‌اند.

ضرورت بازگشت سریع تر زائران به مرزها

حسینیان پیش بینی کرد که جمعیت زائران ایرانی در کربلا تا روز اربعین به ۱.۵ تا ۲ میلیون نفر برسد و توصیه کرد که زائران برای اجتناب از مشکلات بازگشت، هر چه زودتر به کشور بازگردند.

اربعین حسینی مصادف با ۲۰ صفر چهلمین روز شهادت امام حسین(ع) و یارانش باوفای ایشان است که امسال در عراق و ایران در روز ۲۷ مهر همزمان شده است.

هر ساله شیعیان زیادی از سراسر جهان بویژه از نقاط مختلف ایران و عراق به صورت پیاده برای زیارت مزار امام حسین (ع) عازم کربلا می شوند؛ این سنت از قدیم الایام در میان شیعیان مرسوم بوده اما در چند سال اخیر از مرزهای عراق فراتر رفته و به یک حماسه جهانی ده ها میلیونی تبدیل شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.