استقرار ناو هواپیمابر آمریکایی در نزدیک سکوهای نفتی ایران در خلیج فارس

جمعه, ۱۵ام آذر, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

– ویدئوهایی که کارکنان این سکو با دوربین‌های تلفن همراه گرفته‌اند نشان می‌دهد جنگنده‌‌ها بر فراز آب‌های بین‌‌المللی در حال تمرین و گشت‌ زدن هستند.
– یک منبع آگاه به کیهان لندن گفته است که با نزدیک شدن این ناو به آب‌‌های ایران تحرکات قایق‌‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محدوده‌ی آب‌های سرزمینی ایران بیشتر شده است.

(+ویدئو) یک ناوهواپیمابر آمریکایی، از روز پنجشنبه ۱۴ آذر (۵ دسامبر)، در آب‌های بین‌المللی در خلیج فارس نزدیک سکوی نفتی «بلال» مستقر شده است.

این سکو در ۹۴ کیلومتری جزیره لاوان در غرب میدان گازی پارس جنوبی در حوالی مرز آبی با قطر واقع شده است.

ویدئوهایی که کارکنان این سکو با دوربین‌های تلفن همراه گرفته‌اند نشان می‌دهد جنگنده‌‌ها بر فراز آب‌های بین‌‌المللی در حال تمرین و گشت‌ زدن هستند.

یک منبع آگاه به کیهان لندن گفته است که با نزدیک شدن این ناو به آب‌‌های ایران تحرکات قایق‌‌های نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محدوده‌ی آب‌های سرزمینی ایران بیشتر شده است.

KayhanLondon کیهان لندن @KayhanLondon
 

منبع آگاه می‌گوید یک ناوهواپیمابر آمریکا در آب‌های بین‌المللی نزدیک سکوی نفتی بلال مستقر شده است
این سکو در ۹۴ کیلومتری جزیره لاوان و حوالی مرز آبی با قطر واقع شده

ویدئوی جاسازی شده
۲۸ نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند
 
 

در ۲۴ ساعت گذشته این ناو دست‌کم دو تماس با نیروهای نظامی ایران داشته و موقعیت خود و محدوده پرواز هواپیماها را اعلام کرده است.

روزنامه وال استریت ژورنال روز پنجشنبه ۵ دسامبر (۱۴ آذرماه) گزارش داد که دولت آمریکا در حال بررسی گسترش حضور نظامی خود در خاورمیانه است.

این روزنامه نوشت افزایش بیش از ۱۰ فروند کشتی و سایر سخت افزارهای نظامی در کنار ۱۴ هزار نیروی نظامی تازه در قالب این طرح در حال بررسی است که به گفته مقام‌‌های آمریکایی برای مقابله با نفوذ جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه خواهد بود.

با اینهمه آلیسا فرح سخنگوی پنتاگون در یک رشته توییت ادعای وال‌استریت ژورنال را رد کرد.

از: کیهان لندن


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.