بی‌خبری از وضعیت میلاد بحری، عکاس بازداشت‌‌شده در خوزستان

جمعه, 29ام آذر, 1398
اندازه قلم متن

 استان وایر- با گذشت یک ماه از اعتراضات آبان ۱۳۹۸، هنوز هیچ‌ خبری از «میلاد بحری»، عکاس و خبرنگار اهل شهرستان شادگان در استان خوزستان در دست نیست و خانواده‌اش هم از مکان نگه‌داری او بی‌خبرند.
بنا بر اخبار رسیده به «ایران‌وایر»، میلاد بحری روز سوم تظاهرات اعتراضی به گران شدن قیمت بنزین در آبان ۱۳۹۸، در منزل مسکونی‌ خود بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

او پیش‌تر هم بارها بازداشت شده بود. اردیبهشت ۱۳۹۸ خبرگزاری‌ها خبر دادند میلاد بحری را پس از ۲۰ روز بازجویی در بازداشت‌گاه‌های اطلاعات شادگان و اهواز، به زندان «شیبان» منتقل کرده‌اند.

ماموران امنیتی روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت این عکاس خبرنگار ۲۹ ساله را بازداشت کرده بودند. میلاد بحری در سال‌های ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ برنده جایزه بهترین عکاس استان شده بود. او حرفه عکاس خبرنگاری را از سال ۱۳۹۱ شروع کرد و در سایت «بروال» می‌نوشت.

۲۷ آبان۱۳۹۸، یعنی روز سوم اعتراضات به گران شدن بنزین در ایران، ماموران امنیتی به منزل مسکونی او در شادگان رفته‌ و میلاد بحری را در خانه‌اش بازداشت کرده بودند. هیچ اطلاعات دیگری به خانواده و نزدیکان او داده نشده است و معلوم نیست در این یک‌ماه در کجا نگه‌داری ‌شده یا در چه شرایطی است. همین مساله بر نگرانی‌های خانواده و نزدیکان این عکاس خبرنگار افزوده است؛ به ویژه که در هفته‌های گذشته اخباری از ناپدید شدن کنش‌گران خوزستانی و کشته‌شدن برخی از آن‌ها منتشر شده است.

در اردیبهشت ماه سال جاری، پیش از این که میلاد بحری بازداشت شود، فعالیت‌هایی پیرامون پوشش اخبار مرتبط با مناطق سیل‌زده و انتقال مشکلات مردم این استان و شهرستان‌های آن داشت. در آن زمان و هنگام جاری شدن سیلاب در استان خوزستان، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه دست‌کم ۷۰ کنش‌گر مدنی، سیاسی، امدادگر و معلم اهوازی را بازداشت کردند.
به گزارش «هرانا»، در آن زمان این کنش‌گران برای اعترافات اجباری، تحت شکنجه‌های فیزیکی و فشار روانی قرار گرفته بودند.

حالا هم با نامعلوم بودن وضعیت این عکاس خبرنگار، بیم آن می‌رود که تحت فشار قرار داشته باشد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.