نامه انتقادی ۲۵۰ هنرمند به وزیر ارشاد درباره ممیزی پخش آنلاین تئاتر

جمعه, ۲ام خرداد, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

۲۵۰ هنرمند تئاتر ایران با نوشتن نامه‌ای به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نسبت به سخت‌گیری‌ها در صدور مجوز پخش آنلاین و خانگی تئاتر انتقاد کرده و خطاب به او گفتند «تئاتر را کم‌خاصیت و کم‌مایه نکنید.»

این هنرمندان در نامه‌ای که روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ماه به عباس صالحی،‌ وزیر ارشاد، نوشته‌اند، اشاره کردند: «ما هنرمندان تئاتر خواهشمندیم با سختگیری و ایجاد ممیزی جدید برای پخش آنلاین،‌ تئاترها را کم‌خاصیت و کم‌مایه نکنید. فرهنگ‌دوستان بی‌دسترس به اجراهای زنده را از این امکان موجود فرهنگی محروم نکنید.»

نامه این هنرمندان اشاره به ممیزی و سخت‌گیری‌ها در زمینه اجرای زنده و پخش‌ خانگی‌ تئاترها کرده است.

امضاکنندگان این نامه اعلام کرده‌اند دلیل رعایت ممیزی «پذیرفتن» و یا «محترم» بودن آن نیست؛ بلکه سکونت در «سرزمینی که عاشقانه دوستش داریم» است.

این هنرمندان در قسمتی از نامه خود نوشته‌اند که نگاه سازمان سینمایی در اعتقاد به لزوم ممیزی «کاملا صحیح» است. این قسمت از نامه با برخی انتقادات روبه‌رو شد.

از جمله امضاکنندگان این نامه مرضیه برومند،‌ رویا تیموریان، فاطمه معتمدآریا،‌ مجید مظفری،‌ پانته‌آ بهرام،‌ رضا کیانیان و‌گلاب آدینه بوده‌اند.

در واکنش به این نامه قادر آشنا،‌ مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد،‌ روز پنجشنبه از توافق با سازمان سینمایی برای تسریع در صدور مجوز فیلم تئاترها «بدون بازبینی مجدد» خبر داد.

او اشاره کرد که مسئولیت صدور مجوز پخش آنلاین با سازمان سینمایی است و در همین راستا قرار است با هماهنگی با این سازمان کار صدور مجوز با «سرعت بیشتر » انجام شود.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.