ادامه نارضایتی‌ها و برگزاری تجمعات صنفی در ایران

جمعه, ۲ام خرداد, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

گروهی از پرستاران و اعضای کادر درمانی اصفهان در اعتراض به اجرا نشدن قانون مشاغل سخت و زیان‌آور در مقابل دادگستری اصفهان تجمع کردند.

درخواست تبدیل وضعیت استخدامی از قراردادی به ثابت یکی دیگر از مطالبات این پرستاران که روز پنجشنبه اول خردادماه دست به تجمع زدند، عنوان شده است.

علی اصفهانی، دادستان عمومی و انقلاب اصفهان، گفت که قرار شده درخواست‌های این پرستاران به رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ارجاع شود تا اگر خواسته‌های آنها قابل اجراست، عملی شود و اگر این قابلیت را نداشت، دلایل آن اعلام شود.

روز چهارشنبه ۳۱ اردیبهشت نیز گروهی از پرستاران گیلانی در مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، این پرستاران در ایام شیوع کرونا مشغول به کار شده بودند و با آنها قرارداد ۸۹ روزه بسته شده اما دستمزدشان پرداخت نشده است.

در تجمعی دیگر در روز پنجشنبه تعدادی از کارگران خدمات شهرداری شاهین شهر به دلیل کم بودن میزان حقوق دریافتی و عوض شدن پیمانکار مقابل شهرداری این شهر جمع شدند.

در روزهای اخیر، چندین شهر مختلف در ایران شاهد برگزاری تجمعات مشابه بوده است، برای مثال کارگران شرکت معادن زغالسنگ کرمان در اعتراض به واگذاری سهام این شرکت در بورس چند تجمع کرده بودند.

در همین حال بیانیه‌ای در حمایت از این کارگران منتشر شده و تعدادی از فعالان کارگری آن را امضا کرده‌اند.

کارگران معادن زغالسنگ کرمان خواستار جلوگیری از عرضه سهام این شرکت در بورس و بازگشت آن به صندوق بازنشستگان فولاد هستند.

شرکت زغال سنگ کرمان زیرمجموعه صندوق بازنشستگی فولاد است و این صندوق قصد دارد این شرکت را به شرکتی به نام دالاهو واگذار و سهام آن را در بازار بورس عرضه کند.

با این حال رضا مسرور، مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد، گفته است که دالاهو شرکت سرمایه‌گذاری صندوق فولاد است و ۱۰۰ درصد سهام آن به این صندوق تعلق دارد.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.