ویدئو: نسرین ستوده را آزاد کنید

یکشنبه, 11ام خرداد, 1399
اندازه قلم متن

 
حکم نسرین ستوده، وکیل ومدافع و زندانی سیاسی، به وی ابلاغ شد. رضا خندان، همسر نسرین ستوده، روز دوشنبه ۱۱ مارس/۲۰ اسفند، در صفحه شخصی فیس‌بوک خود نوشت: ۳۸ سال زندان با ۱۴۸ ضربه شلاق، حاصل دو پرونده باز نسرین است.
 
۵ سال زندان بابت پرونده اول و ۳۳ سال زندان با ۱۴۸ ضربه شلاق بابت پرونده دوم. رضا خندان، هفته گذشته، گفته بود: حکم همسرش صادر شده اما هنوز به وی ابلاغ نشده است.
در حالیکه همسر نسرین ستوده اعلام کرده است که نسرین ستوده در مجموع به ۳۸ سال محکوم شده است، قاضی محمد مقیسه، از محکومیت این وکیل مدافع و فعال حقوق بشری به ۷ سال زندان حبر داده است.
 
خبرگزاری ایسنا به نقل از محمد مقیسه، قاضی پرونده، درباره احکام صادره برای نسرین ستوده گزارش داد: نسرین ستوده از باب اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به پنج سال و از باب اتهام توهین به رهبر جمهوری اسلامی ایران به دو سال زندان محکوم شد.
 
به گفته این قاضی دستگاه قضایی ایران، پس از اعلام احکام صادر شده برای نسرین ستوده، پرونده وی به دادگاه تجدیدنظر رفت. محمود بهزادی‌راد، وکیل مدافع نسرین ستوده، روز گذشته (یک‌شنبه ۱۰ مارس) به خبرگزاری ایرنا گفت: این پرونده در ایامی که موکل وی در زندان به سر می‌برد با شکایت مدعی‌العموم و در نهایت پس از صدور کیفرخواست برای رسیدگی به دادگاه ارسال شد.

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.