بازداشت برادر سهیلا حجاب، وکیل و فعال مدنی محبوس در زندان قرچک

چهارشنبه, ۲۱ام خرداد, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

مجید حجاب برادر سهیلا حجاب وکیل اهل کرمانشاه و فعال مدنی زندانی محبوس در زندان قرچک پس از احضار به دادسرای مستقر در زندان اوین بازداشت شد.

بنابر گزارش سازمان حقوق بشری هەنگاو، این بازداشت پس از آن صورت گرفت که مادر، خواهر و برادر سهیلا حجاب، وکیل اهل کرمانشاه کە هم اکنون در زندان قرچک ورامین محبوس است، روز دوشنبه پس از احضار به دادسرای امنیتی مستقر در اوین، در این دادسرا حاضر شدند.

یک منبع مطلع گفت که در جریان این احضار، خواهر و مادر سهیلا حجاب پس از چند ساعت بازجویی آزاد شدند اما برادر سهیلا حجاب به نام مجید حجاب بازداشت و بە مکان نامعلومی منتقل شدە است.

سهیلا حجاب، وکیل دادگستری و از فعالان مدنی کرمانشاه روز شنبە ٣ خرداد ٩٩ پس از احضار بە شعبە ٣۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران و در حالی که جلسە دادرسی با تایید حکم ١٨ سال حبس دادگاه بدوی علیه او به پایان رسیده بود، هنگامی که در حال خروج از ساختمان دادگاه بود از سوی ماموران قرارگاه ثاراللە سپاه پاسداران بازداشت و به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

این وکیل و فعال مدنی پس از انتقال به زندان با انتشار فایل صوتی گفت که از سوی ماموران در زمان بازداشت به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.