اعتراضات دیماه ۹۶؛ سینا ربیعی بازداشت و جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شد

سه شنبه, ۳ام تیر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – سینا ربیعی، دانشجوی دانشگاه تهران روز دوشنبه ۲ تیرماه پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد. آقای ربیعی پیشتر در جریان اعتراضات دی‌ماه ۹۶ بازداشت و توسط دادگاه انقلاب تهران به ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه ۲ تیرماه ۱۳۹۹، سینا ربیعی، دانشجوی دانشگاه تهران پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

سینا ربیعی به همراه تعداد دیگری از دانشجویان در جریان اعتراضات دی‌ماه ۹۶ بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار از زندان آزاد شد.

دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای ربیعی در تاریخ ۱۰ اسفندماه ۹۶ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ماشاالله احمدزاده برگزار شد. وی سرانجام توسط همین شعبه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” شعبه به ۱ سال حبس تعزیری و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد.

در اعتراضات اواخر سال ۹۶ که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دستکم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.

رحمانی فضلی، وزیر کشور در آخرین گفتگوی خود در این باره اذعان کرد: “اعتراضات دی ماه ۹۶ در ۱۰۰ شهر ایران روی داد که این اعتراضات در ۴۰ شهر به خشونت کشیده شد”. چندی پیش نیز علی ربیعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اعتراضات دی ماه ۹۶ گفت که این اعتراضات ۱۶۰ شهر کل کشور را در بر گرفت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.