امید نوری‌پور: دولت آلمان باید برای آزادی نسرین ستوده اقدام کند

جمعه, ۲ام آبان, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

جامعه بین‌المللی حقوق بشر و همچنین سخنگوی سیاست خارجی حزب سبزها خواستار تلاش دولت آلمان برای آزادی نسرین ستوده شدند. آن‌ها با انتشار نامه‌ای سرگشاده از وزیر امور خارجه آلمان درخواست کمک برای آزادی نسرین ستوده کرده‌اند.

    
امید نوری‌پور و درخواست از دولت آلمان برای تلاش در راستای آزادی فوری نسرین ستودهامید نوری‌پور و درخواست از دولت آلمان برای تلاش در راستای آزادی فوری نسرین ستوده

خبرگزاری کاتولیکی آلمان با انتشار گزارشی از فرانکفورت از تلاش کنشگران حقوق بشری و سیاسی آلمان برای آزادی نسرین ستوده سخن گفته است.

در نامه سرگشاده‌ای که توسط امید نوری‌پور، سخنگوی سیاست خارجی حزب سبزهای آلمان و مارتین لسنتین، سخنگوی هیات رئیسه جامعه بین‌المللی حقوق بشر خطاب به دولت آلمان منتشر شده، به وضعیت وخیم جسمانی نسرین ستوده اشاره شده است.

در این نامه از هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان درخواست شده است که برای آزادی فوری نسرین ستوده تلاش کند. در این نامه همچنین از انتقال نسرین ستوده از زندان اوین به زندان قرچک سخن رفته و دولت ایران مسئول جان نسرین ستوده معرفی شده است.

بر اساس اخبار منتشر شده، نسرین ستوده و چهار زندانی دیگر روز چهارشنبه ۳۰ مهر به زندان قرچک منتقل شده‌اند. به نسرین ستوده گفته بودند که قرار است به بیمارستان منتقل شود.

در نامه امید نوری‌پور و مارتین لسنتین، از نسرین ستوده به عنوان مدافع خستگی‌ناپذیر حقوق بشر در دوران کنونی یاد شده است.

در این نامه آمده است که نسرین ستوده نماد جنبش حقوق بشر ایران بوده و کسی است که برای دموکراسی، حقوق زنان، کودکان و جوانان و همچنین آزادی زندانیان سیاسی تلاش می‌کند.

در نامه امید نوری‌پور و مارتین لسنتین آمده است که دولت جمهوری اسلامی با انتقال نسرین ستوده به زندان قرچک عملا و هدفمند با جان او بازی می‌کند.

باید یادآور شد جایزه نوبل آلترناتیو در اکتبر سال ۲۰۲۰ به نسرین ستوده اهدا شد. افزون بر آن نسرین ستوده در سپتامبر سال جاری نیز به پاس مبارزه خود برای دفاع از حقوق بشر موفق به دریافت جایزه حقوق بشر اتحادیه قاضیان آلمان شده بود.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.