کارزار توییتری با درخواست آزادی برادران افکاری

جمعه, ۱۴ام آذر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

در پی گذشت سه ماه از اعدام نوید افکاری، جوان بازداشتی اعتراضات مرداد ۱۳۹۷، ‌گروهی ازکاربران توییتر با استفاده از هشتگ افکاری‌ها را آزاد کنید (releaseAfkaris)  خواستار آزادی حبیب و وحید، دو برادر زندانی او شدند.

سعید دهقان،‌ وکیل دادگستری که پرونده شماری از زندانیان سیاسی را بر عهده داشته، در صفحه توییترش نوشت: «بعد از پیدا کردن یک گردن برای طناب نیاز به چهار چشم برای سلول انفرادی بود…»

او حبیب و وحید افکاری را «داغدیده» دانست و نگهداری آن‌ها در سلول انفرادی را «شکنجه» خواند.

سپیده پورآقایی،‌ فعال مدنی و روزنامه‌نگار، نیز نوید افکاری را «حلاج زمان» خواند و از هشتگ آزادی برادرانش استفاد کرد.

کاربران توییتر در متن و تصاویری که در این زمینه منتشر کرده‌اند از شهروندان خواسته‌اند تا صدای خانواده افکاری باشند. ابراهیم الله‌بخشی، درویش و زندانی سیاسی سابق، جمله نوید افکاری را منتشر کرده که گفته بود:‌ «صدای من و خانواده‌ام باشید.»

اخیرا پدر و مادر برادران افکاری با نوشتن نامه‌ای به رییس سازمان زندان‌ها نسخه‌ای از آن در اختیار ایران‌اینترنشنال قرار گرفت نسبت به امتناع مراجع قضایی و مسئولان زندان شیراز از رسیدگی به شکایاتشان اعتراض کردند.

حسین افکاری و بهیه نامجو در این نامه به محمدمهدی حاج‌محمدی، اشاره کردند که از شهریورماه که فرزندانشان نوید اعدام شد،‌ حبیب و وحید افکاری به انفرادی منتقل شده و همچنین مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

از: ایران اینترنشنال


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.