پمپئو: «آمریکا به دنبال صلح با مردم ایران است»

جمعه, ۲۸ام آذر, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

مایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا-MANDEL NGAN / AFP

خامنه‌ای هشدار داد انتقام مرگ سلیمانی در زمان مناسب گرفته‌خواهد شد

وزیر خارجه آمریکا، با هم‌خوان کردن توییت‌های رهبر جمهوری اسلامی، گفت: «آمریکا به دنبال صلح با مردم ایران است.»

مایک پمپئو در شبکه اجتماعی توییتر، دو نوشته اخیر علی خامنه‌ای را بازنشر کرد و نوشت: «ایالات متحده همیشه به دنبال صلح با مردم ایران بوده است. ۴۱ سال است که جمهوری مستبد اسلامی ایران و روحانیون حاکم آن مردم ایران را مورد ظلم و ستم قرار داده اند و خواستار درگیری و وعده خشونت علیه غرب هستند. این ماهیت واقعی رژیم است.»

محتوای نوشته های حساب کاربری خامنه‌ای به زبان انگلیسی درباره انتقام مرگ سردار سلیمانی و اعتماد نداشتن به ایالات متحده و کشورهای اروپایی بود.

علی خامنه‌ای دو روز پیش در این توییت‌ها نوشت: «به دشمن اعتماد نکنید»

رهبر ایران خصومت آمریکا را تنها مربوط به دوران ترامپ ندانست که با رفتن او موضوع حل بشود. «اوباما همچنین برای ملت ایران بدخواه بود. ۳ کشور اروپایی نیز کاملاً کینه‌توزی و دوگانگی از خود نشان داده‌اند.»

در توییت دیگری نیز هشدار داد: «کسانی که دستور قتل ژنرال سلیمانی را صادر کرده‌اند و همچنین کسانی که این عمل را انجام داده‌اند باید مجازات شوند. این انتقام قطعاً در زمان مناسب اتفاق خواهد افتاد.»

سال گذشته، آقای خامنه‌ای در واکنش به کشته‌ شدن قاسم سلیمانی از عبارت «انتقام سخت» استفاده کرد.

در ۱۸ دی‌ماه سال ۹۹ سپاه پاسداران انقلاب از شلیک ده‌ها موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق خبر داد و با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد این عملیات جهت «انتقام» مرگ سلیمانی و همراهانش بوده است.

چند ساعت پس‌ازاین حمله، پدافند سپاه، یک هواپیمای مسافری را پس از برخاستن از فرودگاه امام خمینی تهران موردحمله موشکی قرار که براثر آن‌همه ۱۷۶ سرنشین این پرواز کشته شدند.

از: ایندیپندنت


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.