تجمع مردم روستای لات الموت غربی مقابل استانداری قزوین/ معترضان:آب آشامیدنی نداریم/اختلافات مرزی قزوین و گیلان منجر به تجمع روستاییان شد

شنبه, ۴ام بهمن, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن

مردم روستای لات( احمدآباد) الموت غربی مقابل در استانداری قزوین؛ به علت نداشتن آب آشامیدنی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، صبح امروز-۴ بهمن ماه-جمعی از روستاییان لات (احمد آباد) از توابع بخش الموت غربی به علت اختلافات مرزی برای آب شرب با روستای نوده گیلان مقابل استانداری قزوین تجمع کردند.

مردم خواستار رسیدگی به این مشکل هستند. زمستان سرد و قطعی آب، مشکلات زیادی را برای این روستا ایجاد کرده است.

۴ کیلومتر مسیر کوهستانی از مسیر لوله کشی این روستا توسط اهالی روستایی در محدوده استان گیلان قطع شده است.

حمدالله حسینی ۴۳ ساله یکی از تجمع کنندگان ساکن در روستای لات به خبرنگار ایلنا گفت: الان نزدیک به یک دهه است که بین روستای لات در الموت قزوین و نوده گیلان اختلاف مرزی و آبی وجود دارد و اهالی روستای نوده در دی ماه سال جاری با بریدن و تخریب لوله‌های آب، مشکلات بسیاری را برای روستاییان ایجاد کرده‌اند.

او اضافه کرد: سه چشمه برای آبرسانی به این ۲ روستای مرزی در منطقه وجود دارد که یکی از آنها به نام “دجار دره” با لوله‌ به روستای لات آبرسانی می‌کند که متاسفانه این لوله‌ها به طول چهار کیلومتر اکنون تخریب شده است.

آب-02

حسینی از پیگیری قضایی برای حل مشکلات مردم لات خبر داد و اظهار داشت: پرونده‌ای قضایی با همین موضوع هم اکنون تشکیل شده و در حال رسیدگی است، اما چون محل وقوع جرم در استان گیلان بوده، هم اکنون دادگاه رودبار به این پرونده رسیدگی می‌کند.

روستای لات با آب و هوای گرم و خشک در آخرین نقطه مرزی استان قزوین با گیلان قرار دارد و جمعیت آن در فصول مناسب سال به یک هزار و ۲۰۰ نفر می‌رسد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.