جف کافمن: بایدن باید با بازگشت به برجام خواستار آزادی نسرین ستوده و رعایت حقوق بشر در ایران شود

سه شنبه, ۷ام بهمن, ۱۳۹۹
اندازه قلم متن
ناصر اعتمادی
نسرین ستوده فعال حقوق بشر و حقوق زنان

جف کافمن، تهیه کنندۀ مستند “نسرین” که زندگی و تلاش‌های نسرین ستوده، حقوقدان زندانی ایرانی، را در دفاع از آزادی و حقوق بشر روایت می‌کند با انتشار مقاله‌ای در نشریۀ “واشنگتن‌پست” از نسرین ستوده به عنوان نلسون ماندلا ایران یاد کرده و از رئیس جمهوری جدید آمریکا، جو بایدن، خواسته است که با اعمال فشار بر حکومت ایران خواستار رعایت حقوق بشر در این کشور و آزادی نسرین ستوده و دیگر زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران بشود.

جف کافمن تصریح کرده است که نسرین ستوده به عنوان حقوقدان و مدافع حقوق بشر با دفاع از حقوق اقلیت‌های مذهبی، کودکان، روزنامه‌نگاران، هنرمندان، زنان، تظاهرکنندگان و محکومان به اعدام… دائماً جان خود را به خطر انداخته است. جف کافمن تصریح کرده است که نسرین ستوده در تابستان ٩٧ به دلیل دفاع از حقوق زنان معترض به حجاب اجباری در ایران دستگیر و زندانی و به سال ها زندان و تازیانه محکوم شد، هر چند نسرین ستوده حتا در داخل زندان اوین با ۴۶ روز اعتصاب غذا نظام اسلامی ایران را به چالش کشید و افکار عمومی جهان را به شرایط خطرناک زندان‌های جمهوری اسلامی جلب کرد. به گفتۀ جف کافمن، نسرین ستوده با پیروی از شیوۀ مبارزاتی نلسون ماندلا و مهاتما گاندی نشان داد که نمی توان حتا پشت دیوارهای زندان صداهای مصمم را خاموش کرد.

با این حال، جف کافمن با اشاره به وضعیت نامساعد جسمانی نسرین ستوده و شرایط خطرناک زندان قرچک نسبت به سلامتی او ابراز نگرانی کرده و از جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا خواسته که به موازات بازگشت به برجام حکومت ایران را مجبور کند که حقوق بشر را رعایت کرده و نسرین ستوده و سایر زندانیان سیاسی در این کشور را آزاد سازد.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.