مهندس هاشم خواستار از درون زندان یک بار دیگر از علی خامنه‌ای خواست که زود کناره گیری کند

شنبه, 2ام اسفند, 1399
اندازه قلم متن

آقای هاشم خواستار نماینده ی آموزگاران آزاده کشور و در بند و یکی از امضاکنندگان «بیانیه۱۴»، مبنی بر «استعفای علی خامنه ای و گذار از رژیم جمهوری اسلامی» که از تاریخ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ در زندان به سر می برد، در نامه ای به علی خامنه ای نوشت؛

آقای خامنه ای این بار ازداخل زندان وکیل آباد مشهد به شما می‌گویم که به دلایل زیر فورا استعفا دهید.

نامه ی مهندس هاشم خواستار:

۱_ آقای خامنه‌ای شما قهرمان هستید که هر چه سیدجمال الدین اسدآبادی، شیخ محمدعبده، سید قطب، دکتر شریعتی و…رشتند، پنبه کردید. البته چون تخصص پیدا کرده‌اید که رشته‌ها را پنبه کنید، پهلوان پنبه هستید.

بلایی که کلیسا در هزار سال بر ملت‌های اروپا و مسیحیت آورد شما صد برابر بیشتر در مدت ۴۰ سال بر ملت‌های خاورمیانه و ایران و اسلام آوردید.

به زودی نه تنها در ایران که در کل خاورمیانه و تمام کشورهای مسلمان دین یک مسئله شخصی خواهد شد و هیچ نقشی در حکومت و مسائل حکومتی نخواهد داشت.

۲_ آقای خامنه ای نوشته‌ها و مصاحبه‌هایم در اداره اطلاعات و اینترنت هست و به خاطر آنها در یک پرونده به ۱۶ سال زندان و دو سال تبعید محکوم شده‌ام.

بچه بازجوی شما در اطلاعات ساعت‌ها از ایدئولوگ‌های شما، پروفسور رحیم ازغدی و شهریار زرشناس برای هدایتم فیلم نشان داد.

برای شما کاری ندارد از این پروفسورها بخواهید جواب منطقی به مقالات و نوشته‌هایم بدهند تا سیه‌روی شود هر که در او غش باشد.

آیا من زندانی هستم یا شما؟
من از همه وابستگیها رها شده‌ام که به زندان شما افتاده ام.

و بالعکس شما تمام زنجیرهای اسارت و بندگی را به دست و پا و گردن دارید.

آیا فکر کرده اید که چرا مردم از خدا نمی‌ترسند ولی از شما می‌ترسند؟

۳_ آقای خامنه‌ای سابقه دارد که در نشریات و روزنامه های داخلی و رادیو و تلویزیون به اصطلاح ملی یک انتقاد از شما یا آقای خمینی شده باشد؟

همانطورکه در رژیم شاه سابقه نداشت که یک انتقاد از شاه در رسانه‌ها شده باشد.
اگر این استبداد و دیکتاتوری نیست پس چیست؟

همه دنیا می داند که همه کاره مملکت شما هستید.

در روستای بی‌بالان لاهیجان به قول آقای نوری‌زاد ۷۲ نفر را اعدام کرده‌اید. از یک روستا ۷۲ نفر را اعدام کنند از آن روستا چه باقی می‌ماند؟

پس کشورهایی که حتی یک اعدام در سال ندارند و زندان‌های آنها خلوت و مردمان انها با روزی ۶ ساعت کار بهترین زندگی را دارند از دیدگاه شما اشتباه می‌کنند و بقول بچه بازجویم حکومت آنها الهی نیست. (مردمی است).

با این همه اعدام و زندانیان سیاسی و غیرسیاسی و اعتیاد و طلاق و فحشا و فساد و…. هنوز نمی خواهید باور کنید که چه بلایی بر سر ملت ایران آورده‌اید؟

چرا این قدر روحانیت بی‌رحم شده؟

چرا این قدر روحانیت سنگدل و سیاه‌دل شده؟

ملت جواب شما را به زودی درخیابان‌ها با مشت گره کرده خواهند داد!

۴_ آقای خامنه‌ای شما از زبان و قلم که تنها اندیشه است می‌ترسید، بارها در مصاحبه‌ها و بازجویی‌هایم در اداره اطلاعات در جواب سوالات بچه بازجویم نوشته و گفته‌ام که من از خودم اختراع و اکتشافی نکرده‌ام، بلکه راه آزادی‌خواهانی همچون ولتر و گاندی و نهرو و ماندلا و مصدق و…. را میروم.

خدا در قران به قلم و دوات و آنچه نوشته می‌شود (ن‌والقلم) قسم خورده و می‌گوید بشارت ده به بندگانم که بهترین سخن را انتخاب می کنند. (فبشر عبادی الذین …)

زندان را برایم زندان در زندان کرده‌اید. که در سه جا تلفنم با خانواده را کنترل می‌کنند. مامور مرا از اطاق به دفتر سرپرستی برده که در حضور رئیس بند یا افسر نگهبان تلفن بزنم، همین تلفن را حفاظت زندان و اداره اطلاعات نیز کنترل می‌کنند.

۵_سیاست خارجی ایرانِ آزاد که من در نوشته‌هایم بیان کرده‌ام همچون آلمان فعلی که با تمام ملت‌ها و دولت‌های دنیا دوست است می‌باشد.

سیاست خارجی شما همچون آلمان هیتلری با آن توان نظامی‌اش که دنیا را به آتش و خون کشید و شما با توان نظامی‌تان خاورمیانه را به آتش و خون کشیده‌اید.

آقای خامنه ای ازخواب بیدار شوید، دوران جنگ‌های صلیبی و صفوی و جنگ سرد به پایان رسیده است.

دوران ایجاد اتحادیه‌های سیاسی و اقتصادی کشورهای جهان برپایه آزادی و دموکراسی است که این اتحادیه‌ها به زودی به هم خواهند پیوست و صلح جهانی که از آرزوهای دیرین بشر است محقق خواهد شد.

در طول تاریخ تا جنگ جهانی دوم دو کشور آلمان و فرانسه همیشه درحال جنگ بوده‌اند، بعد از پایان جنگ دو کشور با هم متحد و اتحادیه کشورهای اروپایی را با ۲۷ کشور بوجود آوردند.

به زودی در خاورمیانه نیز با محوریت ایران آزاد و دموکرانیک، اتحادیه کشورهای خاورمیانه بوجود خواهد آمد.

۶_ در رژیم شاه در زمان انتخابات سه مهره‌ی کرواتی سیاه و سفید و خاکستری که کاملا درخط‌شان بودند می‌گذاشتند که مردم یکی را انتخاب کنند.

در تمام کشورهای آزاد از جمله آمریکا حزب کمونیست برای تمام انتخابات کاندید معرفی می‌کند اما رای نمی‌آورد.

در مقابل سوال بچه بازجو که می‌گفت مردم در انتخابات و تجمعات حکومتی بسیار شرکت می‌کنند نوشتم به قول آقای خمینی که به رژیم شاه می‌گفت سر‌نیزه‌ها را از زیر گلوی مردم بردارید تا ببینید مردم با کی هستند،

شما هم سرنیزه‌ها را از زیر گلوی مردم بردارید تا ببینید مردم با کی هستند.

روز دیگر که سربازجوها، بچه بازجو را شیرفهم کرده بودند دورش می‌چرخید و می ‌گفت سرنیزه‌ای در کار نیست و من زیرسبیلی می‌خندیدم.

به خاطر اندیشه آزادی‌خواهی‌ام در شبانه‌روز ۲۳ ساعت در اطاق ۲۵ متری نگهداری و سفره‌ام در کنار توالت پهن می‌شود، هنوز سرنیزه زیر گلوی مردم نیست!

۷_ از دیدگاه من شهید به کسی می‌گویند که موانع رشد و تکامل را از جلو بشر برداشته و یا کمک به برداشتن آن کرده و یا در همین راه قدم برداشته باشد.

حال نه تنها تمام کسانی که جمهوری اسلامی اعدام کرده شهید هستند، بلکه هزاران نفر همچون طاهر احمدزاده (اولین استاندارخراسان بزرگ بعد از انقلاب) و مرحوم داود پور (اولین رئیس آموزش وپرورش نیشابور بعد از انقلاب) و اقای دکتر سهامی (اولین رئیس دانشگاه فردوسی مشهد بعد از انقلاب) که عمری دراز داشته باشند، و….. که سال‌ها در دهه ۶۰ زندان بوده و شلاق‌ها خورده‌اند و با سختی‌ها ساخته‌اند، و تسلیم نشده‌ااند را نیز شهید و شهید زنده می دانم

بارها به این بزرگواران گفته‌ام که شما درختان تنومندی بودید که شما را از روی خاک اره کردند و امثال من از کنار آن تنه‌های بریده جوانه زدیم و رشد کردیم و آنقدر تکثیر شدیم که دیگر نمی‌توانند ما را سوخته یا اره کنند.

۸_ تمام انقلابات کلاسیک و جدید و مخملی زمانی پیروز شدند که نیروهای سرکوب‌گر رژیم‌های استبدادی حاضر نشدند به روی مردم تیراندازی کنند. شرایط امروز ایران شرایط یک انقلاب را دارد که نیروهای سرکوبگر حاضر نخواهند شد به روی مردم تیراندازی کنند.

راس نهادهای سرکوب‌گر که دست‌شان در امور مالی باز است بسیار فاسد است، بدنه که دستی در امور مالی ندارند اجبارا سالم‌تر و در نتیجه خودشان را از راس جدا می‌دانند.

اینها با انبوه گرفتاری‌ها و فقر و فلاکت مردم اظهار تاسف و با مردم عادی هم‌سخن شده و درصورت اعتماد، به رژیم حمله می‌کنند.

بوی تغییر به مشام نیروهای سرکوب‌گر رسیده و برای آنها مسلم شده که تغییر در راه است. البته می پرسند آینده ما چه می شود؟ ما حاضریم برای رژیم بعدی کار کنیم.

آقای خامنه‌ای این بار از داخل زندان به شما می‌گویم؛

فورا استعفا کن، اگر آزاد بودم و می‌نوشتم مثنوی هفتاد من می‌شد.

بند ۶ – ۱ زندان وکیل آباد مشهد
نماینده معلمان آزاده ایران
سید هاشم خواستار زمستان ۹۹

برگرفته از تارنمای محمد مهدوی‌فرFebruary 12, 2021


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.