بازداشت دستکم سه نوکیش مسیحی در تبریز

سه شنبه, 22ام مرداد, 1392
اندازه قلم متن

منصور برجی، سخنگوی «کلیساهای ایرانی همگام»، به رادیو فردا می گوید طبق آخرین گزارش های رسیده، دستکم سه نفر از نوکیشان مسیحی در تبریز بازداشت شده اند.

به گفته آقای برجی، «گزارش‌ها همچنین از ضرب و شتم یکی از این نوکیشان مسیحی در طول دوران بازجویی و بستری شدن او در بیمارستان زندان مرکزی تبریز حکایت دارد.»

در همین حال به گزارش سایت «محبت نیوز» که خبرهای مربوط به مسیحیان ایران را پوشش می دهد، سه تن از نوکیشان مسیحی ساکن تبریز، به نام های فرشید مدرس اول، محمدرضا پیری و یاشار فرزین نو در تاریخ ۲۰ تیرماه سال جاری توسط ماموران امنیتی جمهوری اسلامی بازداشت شدند.

آقای برجی در این رابطه می گوید «از اتهامات این افراد که از ۲۰ تیرماه بازداشت شده‌اند اطلاعی در دست نیست. آقای یاشار فرزین پور و همسرش پیشتر نیز توسط ماموران امنیتی برای انکار ایمان مسیحی خود و بازگشت به اسلام تحت فشار و تهدید قرار گرفته اند.»

سخنگوی «کلیساهای ایرانی همگام»می افزاید «از اواسط اردیبهشت ماه سال جاری تعداد قابل توجهی از نوکیشان مسیحی در شهرهای مختلف اهواز، تهران، شیراز،‌ رشت، اصفهان و تبریز با دستگیری و صدور احکام سنگین مواجه بوده‌اند.»

وی می گوید «تنها در این مدت برای ۳۰ نفر از مسیحیان، مجموعا ۵۲ سال احکام زندان صادر شده است. تعداد نوکیشان مسیحی که بازداشت شده‌اند از موارد گزارش شده بیشتر بوده و از سرنوشت عده‌ای از آنها اطلاعی دقیقی در دست نیست.»

هفته گذشته نیز مصطفی بردبار، از نوکیشان مسیحی، توسط قاضی پیرعباس، رئیس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی، به ده سال حبس تعزیری محکوم شد.

در سال‌های اخیر تعداد زیادی از افرادی که از اسلام به مسیحیت تغییر دین داده‌اند، دستگیر و به حبس های طولانی محکوم شده‌اند.

همچنین در مواردی کلیساهای مسیحیان تعطیل شده و از فعالیت‌های دینی آنها جلوگیری به عمل آمده است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.