در روز گذشته دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

یکشنبه, 29ام فروردین, 1400
اندازه قلم متن


خبرگزاری هرانا 
دیروز شنبه ۲۸ فروردین‌ماه، شماری از مردم استان چهارمحال و بختیاری در شهرکرد، جمعی از معلمان فارغ‌التحصیل دانش‌سراها در مقابل ساختمان دیوان عدالت اداری واقع در تهران، گروهی از کارگران شرکت نصب و راه‌اندازی لیدوما در محل کار خود واقع در منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی، جمعی از سهامداران مالباخته شرکت محورسازان ایران خودرو در مقابل ساختمان این شرکت و همچنین جمعی از کارگران شهرداری خرمشهر در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۸ فروردین‌ماه ۱۴۰۰، جمعی از مردم استان چهارمحال و بختیاری، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در این استان تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این شهروندان در اعتراض به اجرای پروژه‌های انتقال آب بهشت آباد به فلات مرکزی بدون مجوز زیست محیطی، با راهپیمایی و برگزاری تجمع در حد فاصل میدان قمر بنی هاشم واقع در شهرکرد تا فرخشهر و همچنین در مسیر جاده شهرکرد به اصفهان، خواستار جلوگیری و پایان دادن به طرح مذکور شدند.

شهروندان معترض، از بنر ها و دست نوشته هایی با محتوای از قبیل “تا خون در رگ ماست، غارت آب بی معناست” رونمایی کردند.

گفته می شود که هدف اصلی از اجرای این طرح، تامین آب شرب ،صنعت و کشاورزی استانهای کرمان و یزد و اصفهان است.

مخالفان این طرح می‌گویند: “در این طرح فقط به منافع استان‌های اصفهان، یزد و کرمان پرداخته شده و به مصارف حوزه‌های پایین دست توجهی نشده‌ است”.

طی سالیان گذشته دوستداران محیط‌زیست، کشاورزان و تشکل‌های مردمی بارها در خصوص اجرای پروژه‌های انتقال آب از این استان، تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند.

کارشناسان حوزه محیط‌زیست و آب معتقدند اجرای پروژه غیرقانونی بهشت‌آباد که اکنون فاقد مجوزات زیست‌محیطی است، می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری  را بر منابع آب و خاک در این استان تحمیل کند.

این موضوع بارها نیز توسط مسئولان ارشد استان تذکر داده شده است که اجازه اجرای این پروژه بدون اخذ مجوزات لازم داده نمی‌شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.