دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دوشنبه, 30ام فروردین, 1400
اندازه قلم متن


دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا 
امروز دوشنبه ۳۰ فروردین‌ماه، شماری از سهامداران بورس در تهران مقابل مجلس شورای اسلامی و در مشهد مقابل ساختمان استانداری خراسان رضوی، تعدادی از آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی اردبیل در مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان، شماری از کارگران خدمات و فضای سبز شهرداری سوسنگرد در مقابل استانداری خوزستان و جمعی از کارگران کارخانه سیمان سپاهان دیزیچه اصفهان در محوطه این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰، شماری از سهامداران بورس در تهران مقابل مجلس شورای اسلامی و در مشهد مقابل ساختمان استانداری خراسان رضوی، تجمع کردند.

مالباختگان معترض، ضمن رونمایی از بنرهایی اعتراضی، شعارهایی از قبیل “ما دیگر رای نمیدیم، از بس دروغ شنیدیم” را سر دادند.

زیان های وارده و تقلیل سرمایه‌ی سهامداران بورس در حالی اتفاق می‌افتد که پیشتر آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه “بهترین مکان برای سرمایه‌گذاری بازار سرمایه است” رغبت زیادی را در بین شهروندان برای یک سرمایه گذاری ایمن و مطمئن در بازار سهام و بورس به وجود آورد.

بعلاوه حسن روحانی طی جلسه ای گفته بود: «مردم بدانند سکه و دلار جای سرمایه‌گذاری نیست اما بورس جای سرمایه‌گذاری است».

وی بر این موضوع تاکید کرده بود که دولت به مردم اطمینان می‌دهد که می‌توانند مثل اسکناس به اوراق بهادار بورس اعتماد کنند.

تجمع کارگران شهرداری سوسنگرد

به گزارش، عصرما خوزستان، امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰، شماری از کارگران خدمات و فضای سبز شهرداری سوسنگرد، در مقابل درب ورودی استانداری خوزستان تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت حقوق ۸ ماهه خود صورت گرفته است.

تجمع آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی در اردبیل

به گزارش کانال صنفی معلمان ایران، امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰، تعدادی از آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی اردبیل در مقابل اداره کل آموزش و پرورش این استان تجمع کردند.

معترضان می‌گویند علیرغم داشتن ۱۰ سال سابقه کار و قبولی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش، جذب این نهاد نمی‌شود.

تجمع و اعتصاب کارگران کارخانه سیمان سپاهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰، شماری از کارگران کارخانه سیمان سپاهان دیزیچه اصفهان، در محوطه این شرکت دست به تجمع و اعتصاب زدند.

بنابر این گزارش، تجمع و اعتصاب این کارگران در اعتراض به قطع کارانه بهره‌وری و عدم افزایش حقوق سالیانه خود صورت گرفته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.