سخنگوی قوه قضاییه ایران: دادگاه پرونده هواپیمای اوکراینی به‌زودی برگزار می‌شود

چهارشنبه, 26ام خرداد, 1400
اندازه قلم متن

ایران اینترنشنال
غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، بدون اعلام تاریخ مشخصی، گفت دادگاه پرونده هواپیمای اوکراینی «به‌زودی» برگزار می‌شود.

اسماعیلی روز سه‌شنبه ۲۵ خرداد در نشست خبری هفتگی‌اش، در این زمینه اضافه کرد: «دادسرای نظامی رسیدگی‌های فنی، دقیق، کارشناسانه و همه‌جانبه انجام داد و پرونده با کیفرخواست به دادگاه ارسال شده است.»

او درباره علنی یا غیرعلنی بودن جلسه دادگاه نیز توضیحی نداد. اسماعیلی اوایل اردیبهشت گفته بود هنوز در این‌باره تصمیمی گرفته نشده است.

در حالی که دادگاه عالی اونتاریو در کانادا اواخر اردیبهشت در حکمی، شلیک موشک به هواپیمای اوکراینی را «عمدی» و «تروریستی» دانست، سخنگوی قوه قضاییه ایران گفت: «مرجع صالح رسیدگی به سانحه هواپیمای اوکراینی مراجع قضایی جمهوری اسلامی است.»

پیش‌تر، کانادا و اوکراین گزارش‌های جمهوری اسلامی ایران درباره انهدام این هواپیما در ۱۸ دی ۱۳۹۸ و کشته شدن تمامی ۱۷۶ سرنشین آن را رد کرده‌اند و آن‌ها را در جهت کتمان حقیقت دانسته‌اند.

اسماعیلی همچنین در این نشست خبری هفتگی، درباره پیگیری پرونده انتشار فایل صوتی ظریف، با اعلام این‌که چند نفر در این زمینه ممنوع الخروج و تفهیم اتهام شدند، گفت: «آن‌ها با قرار تامین آزادند.»

سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد تحقیق قضایی در این زمینه ادامه دارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.