خراسان شمالی؛ برگزاری جلسه بازپرسی حسین رمضان پور، فعال صنفی معلمان

جمعه, ۲۸ام خرداد, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن


خبرگزاری هرانا 
جلسه بازپرسی پرونده جدید حسین رمضان پور، از اعضای انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی، روز سه شنبه ۲۵ خردادماه، در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد برگزار شد. وی پس از تفهیم اتهامات جدید و اخذ دفاعیات با تودیع قرار و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰، جلسه بازپرسی حسین رمضان پور از اعضای انجمن صنفی فرهنگیان خراسان شمالی، از بابت پرونده ای جدید برگزار شد.

در جریان این جلسه که در شعبه ۳ بازپرسی دادگاه عمومی و انقلاب بجنورد برگزار شده است، آقای رمضان پور در خصوص اتهامات تبلیغ علیه نظام و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی مورد تفهیم اتهام قرار گرفته، دفاعیات او اخذ شده و نهایتا با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده است.

حسین رمضان پور از بابت پرونده ای دیگر در تاریخ ۹ بهمن ماه ۱۳۹۸، در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب بجنورد از بابت اتهامات “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تشکیل گروه غیرقانونی با هدف برهم زدن امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۸ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر به ۴ سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد. از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، ۳ سال حبس تعزیری از بابت مجازات اشد قابل اجرا است.

وی همچنین در بخش دیگری از پرونده مذکور در تیرماه سال ۹۸ توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری شهرستان بجنورد به ریاست قاضی جوان از بابت اتهام “توهین به مسئولین نظام”، به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد که این حکم عینا به تایید دادگاه تجدیدنظر رسید.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.