وزیر سابق اطلاعات: نفوذ موساد به حدی است که همه مقامات باید نگران جان خود باشند

سه شنبه, 8ام تیر, 1400
اندازه قلم متن

استان‌وایر– «علی یونسی»، وزیر سابق اطلاعات گفته نفوذ سازمان اطلاعات اسرائیل در ایران به حدی است که همه مسوولان جمهوری اسلامی باید نگران جان خود باشند.

علی یونسی در گفت‌وگو با «جماران نیوز»، نفوذ گسترده «موساد» در ایران را به رقابت بین دستگاه‌های اطلاعاتی موازی نسبت داده و گفته است: «سازمان‌های جدید و موازی وزارت اطلاعات به جای این‌که با نفوذ مبارزه کنند، مشغول کنترل و مبارزه با خودی‌ها شدند، میدان برای نفوذ سرویس‌های جاسوسی دنیا باز شد و امروز ما حق داریم برای همه جا و هر اتفاقی که رخ بدهد، نگران باشیم.»

وزیر سابق اطلاعات جمهوری اسلامی بدون اشاره به سازمان‌های اطلاعاتی موازی در ایران توصیه کرد: «باید موازی‌کاری و رقابت را پایان داد و اولویت‌های سرویس‌های داخلی ما مشخص شود که مبارزه با نفوذ باشد، نه عناصر داخلی که منتقد و معترض هستند. زیرا الآن برای خیلی از سازمان‌های اطلاعاتی ما کنترل و مواظبت عناصر داخلی است و نفوذ دشمن نیست.»

در ماه‌های گذشته وقوع چندین انفجار در مراکز حساس هسته‌ای جمهوری اسلامی و ترور «محسن فخری‌زاده»، از مقامات ارشد برنامه هسته‌ای ایران به اسرائیل نسبت داده شده است.

علاوه بر علی یونسی، شمار دیگری از مقامات سابق جمهوری اسلامی نیز از نفوذ گسترده اسرائیل در نهادهای اطلاعاتی ایران خبر داده بودند.

«محمود احمدی‌نژاد»، رییس جمهوری سابق ایران گفته بود بالاترین مسوول کنترل جاسوسان اسرائیل در وزارت اطلاعات ایران، خودش جاسوس اسرائیل بوده است.

نفوذ گسترده و ضربات مرگبار اسرائیل در ایران در شرایطی رخ می‌دهند که در جمهوری اسلامی ۱۵ نهاد اطلاعاتی و امنیتی وجود دارد که گفته می‌شود تحت هدایت شورایی با نام «شورای هماهنگی اطلاعات» قرار دارند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.