اعتصاب صدها تن از مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در سراسر کشور

پنجشنبه, 10ام تیر, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – صدها تن از مربیان پاره وقت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور از حدود دو هفته پیش تاکنون دست به اعتصاب زده و از حاضر شدن در محل کار خود امتناع کرده‌اند. اعتصاب این شهروندان در اعتراض به حقوق و مزایای پایین خود پس از سال‌ها سابقه فعالیت است. مسئولان این کانون تاکنون به صورت رسمی واکنشی به اعتصاب سراسری مربیان پاره وقت نداشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از حدود دو هفته پیش تاکنون صدها تن از مربیان پاره وقت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر کشور دست به اعتصاب زده و از حاضر شدن در محل کار خود امتناع کرده‌اند.

اعتصاب این شهروندان در اعتراض به حقوق و مزایای پایین خود پس از سال‌ها سابقه فعالیت است. مسئولان این کانون تاکنون به صورت رسمی واکنشی به اعتصاب سراسری مربیان پاره وقت نداشته‌اند. با این وجود شماری از مدیران مراکز، تمامی مربیان را تهدید به اخراج کرده‌اند.

یک منبع مطلع در خصوص این اعتصاب به هرانا گفت: «این گروه از مربیان که تقریبا نیمی از مربیان کانون هستند، قرارداد ساعتی دارند و حقوقشان بسیار پایین است. برای مثال دریافتی یک مربی با ۱۸ سال سابقه کار که حدود ۶۰ ساعت در ماه کار می‌کند، تنها یک میلیون و صد هزار تومان است. برخی از مدیران مانند همیشه به مربیان وعده و وعید بیهوده داده‌اند و برخی دیگر تهدید به اخراج کرده‌اند.»

به گفته این منبع مدارک تحصیلی اغلب این مربیان کارشناسی و کارشناسی ارشد است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.