بازرسی منزل و احضار زرتشت احمدی راغب توسط نیروهای امنیتی

چهارشنبه, ۱۶ام تیر, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن


خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۶ تیرماه منزل زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی توسط نیروهای امنیتی مورد بازرسی قرار گرفته است. ماموران در جریان این بازرسی شماری از وسایل شخصی وی و خانواده‌اش از جمله کیس کامپیوتر، تلویزیون و تلفن‌های همراه آنان را ضبط کرده و با خود برده‌‌اند. همچنین از این فعال مدنی خواسته‌اند تا روز شنبه ۱۹ تیرماه به دادگاه انقلاب مراجعه کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰، منزل زرتشت احمدی راغب، فعال مدنی توسط نیروهای امنیتی مورد بازرسی قرار گرفته است.

نیروهای امنیتی برای ورود به منزل، خود را مامور اداره آب معرفی کرده و در جریان این بازرسی شماری از وسایل شخصی آقای احمدی راغب و خانواده‌اش از جمله کیس کامپیوتر، رسیور ماهواره، تلویزیون و تلفن‌های همراه آنان را ضبط کرده و با خود برده‌‌اند. همچنین از این فعال مدنی خواسته‌اند تا روز شنبه ۱۹ تیرماه به دادگاه انقلاب مراجعه کند.

زرتشت احمدی راغب در تاریخ ۲۶ خرداد ۹۹ پس از حضور در شعبه ۴ واحد اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت ۹ ماهه خود به زندان تهران بزرگ منتقل شد. وی نهایتا در تاریخ ۱۴ دیماه سال گذشته با پایان دوره محکومیت خود از زندان تهران بزرگ آزاد شد.

روز شنبه ۱۲ مهرماه ۹۹ جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات زرتشت احمدی راغب در خصوص پرونده جدیدی که پیشتر با شکایت شهرداری فردوسیه و رسول شریفیان مبنی بر تبلیغ علیه نظام علیه وی گشوده شده، در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه برگزار شد. گفته می‌شود در جریان این جلسه دادگاه آقای احمدی راغب از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به دلیل امضای نامه استعفای علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

او پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مدنی خود سابقه بازداشت و محکومیت دارد.

زرتشت احمدی راغب، آتش نشانی است که پس از ۱۷ سال سابقه کار به دلیل فعالیت های مدنی و منتقدانه از کار اخراج شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.