سر دادن شعار علیه جمهوری اسلامی در ایستگاه مترو صادقیه تهران + ویدئو

سه شنبه, ۲۹ام تیر, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

عکسی که از روی یکی از ویدئوهای منتشرشده گرفته است

عکسی که از روی یکی از ویدئوهای منتشرشده گرفته است

در حالی که اعتراضات مردم خوزستان به بحران بی‌آبی ادامه دارد، صبح روز سه‌شنبه ۲۹ تیر ویدئوهایی از ایستگاه مترو صادقیه (آریاشهر) تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌دهد شهروندانِ منتظر مترو علیه ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی شعار می‌دهند.

بر اساس این ویدئوها مردم شعار «مرگ بر جمهوری اسلامی» و «مرگ بر اصل ولایت فقیه» سر می‌دهند.

شاهدان عینی می‌گویند در پی تعطیلی تهران به‌دلیل بحران کرونا، قطارهای مترو نیز با تأخیر معمول روزهای تعطیل حرکت می‌کنند و این موضوع باعث تجمع مسافران در ایستگاه می‌شود.

ایران درگیر بحران‌های فزاینده‌ اقتصادی و اجتماعی و سیاسی است که به نارضایتی‌های عمومی در کشور دامن می‌زند. هم‌اکنون استان خوزستان صحنه اعتراضاتی است که در واکنش به تشدید بحران آب در این استان شکل گرفته.

اعتراضات تا هفده شهر خوزستان از اهواز گرفته تا سوسنگرد و رامهرمز گسترش یافته و دست‌کم دو نفر نیز در جریان آن جان باخته‌اند.

از سویی بحران کرونا نیز بر کل کشور نیز سایه انداخته تا جایی که دو استان تهران و البرز از امروز ۲۹ تیر به مدت شش روز تعطیل اعلام شده‌اند. روند واکسیناسیون در کشور با کندی بسیار پیش می‌رود و این میان شمار بیماران جدید مبتلا به کرونا در ایران طی یک شبانه‌روز در روز سه‌شنبه به رکورد ۲۷ هزار و ۴۴۴ نفر رسید.

در همین روز تعداد قربانیان روزانه ویروس کرونا در کشور نیز پس از مدت‌ها به عدد ٢۵٠ نفر رسید؛ آخرین باری که بیش از ٢۵٠ فوتی کرونا در ایران اعلام شده بود، سوم خرداد سال جاری بود.

نارضایتی عمومی در حوزه‌های گوناگون موضوعی است که حکومت ایران در سال‌های اخیر همواره در سراسر کشور با آن روبه‌رو بوده اما در پاسخ بیشتر از شیوه سرکوب استفاده کرده است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.