کانون نویسندگان ایران: هیچ‌کس حق ندارد اعتراضات خوزستان را «بازی در زمین دشمن» بنامد

پنجشنبه, ۳۱ام تیر, ۱۴۰۰
اندازه قلم متنکانون نویسندگان ایران ضمن حمایت از اعتراضات مردم خوزستان اعلام کرد: «هیچ‌‌کس حق ندارد پاسخ آن‌ها را با گلوله و گاز اشک آور بدهد، یا برای سهولت سرکوب آنان، اعتراض‌های بر‌حق و مسالمت‌آمیزشان را  بازی کردن در زمین دشمن بنامد.»

این کانون روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای در این باره اضافه کرد که وضعیت امروز خوزستان نتیجه «سیاست‌های غارتگرانه و مردم‌ستیزانه‌ای است که در سه چهار دهه‌ گذشته به اجرا در‌ آمده است».

کانون نویسندگان نوشت اکنون مردم خوزستان که علیه بی‌آبی دست به تظاهرات زده‌اند «به جای آب، گلوله و گاز اشک آور می‌گیرند».

این نهاد صنفی نویسندگان همچنین به اعتصاب‌های اخیر کارگران ایران به ویژه کارگران صنعت نفت و شرکت هفت‌تپه اشاره کرد.

در بیانیه کانون آمده که کارگران «قربانیان سیاست ظالمانه‌ای هستند که با جعل کردن قراردادهای پیمانی، افزون بر آن که امنیت شغلی‌شان را به کلی از میان برده، بخشی از مزدشان را نیز به جیب پیمانکاران دزد و عزیزکرده‌های حکومتی سرازیر می‌کند که هیچ نقشی در کار و تولید ندارند.»

کانون نویسندگان ایران از سانسور مطبوعات ایران نیز انتقاد کرد و نوشت با وجود مشکلات فراوان، «از این نابسامانی‌ها و فریادهای اعتراض‌ در آن‌ها نشانی نیست».

این کانون ضمن محکوم کردن سرکوب اعتراض‌ها و اعتصاب‌های مردم، از «حق آزادی همگان بی هیچ حصر و استثنا، برای بیان مطالباتشان» دفاع ‌کرد.

کانون نویسندگان ایران همچنین از همه‌ اهل قلم، روزنامه‌نگاران مستقل، فعالان اجتماعی و مردم آزادی‌خواه ‌خواست «به سانسور تن ندهند و بیانگر رنج‌های مردم و خواسته‌های برحق آن‌ها باشند‌».


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.