اعتراضات سراسری؛ موج تجمعات به چند شهر دیگر ایران رسید

چهارشنبه, ۳۰ام تیر, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن


استان‌وایر- گزارش‌ها و ویدیوهای منتشر شده توسط کاربران شبکه‌های اجتماعی در شامگاه چهارشنبه ۳۰ تیر از شکل گیری تجمعات اعتراضی در چند شهر خوزستان برای هفتیمن شب پیاپی حکایت دارند.

همزمان ویدیوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که  شکل‌گیری تجمعات مردمی در حمایت از اعتراضات خوزستان را در چند شهر ایران نشان می‌دهند.

در هفتمین شب اعتراضات مردمی در خوزستان، نیروهای امنیتی در شهر شیبان برای متفرق کردن معترضین به‌سوی آنها تیراندازی کرده‌اند.

در مسجد سلیمان نیز معترضان با شعارهایی مانند «ایرانی بسته دیگه غیرتت رو نشون بده» به خیابان‌ها آمده‌اند.

در مسیر اهواز به شوش نیز شماری از جوانان معترض اقدام به راهپیمایی با شعارهای اعتراضی کرده‌اند.

شرایط در سوسنگرد نیز شرایط امنیتی گزارش شده و ویدئوهایی از حضور ماشین‌های آب پاش نیروهای ضد شورش در خیابان‌های این شهر منتشر شده است. منابع محلی از بازداشت ده‌ها نفر در این شهر سخن سخن گفته‌اند.

موج تجمعات مردمی علیه حکومت جمهوری اسلامی به شمار دیگری از شهرهای ایران نیز رسیده است.

ویدیوهایی از تجمع مردم یزدان‌شهر اصفهان در حمایت از اعتراضات خوزستان نیز در شبکه های اجتماعی منتشر شده است. تظاهرکنندگان در یزدان‌شهر شعار «رضا شاه روحت شاد» و «می‌کشم می‌کشم آنکه برادرم کشت» سر داده‌اند.

گزارش‌های تایید نشده ای از تجمعات اعتراضی در کرج و نیز در استان کردستان منتشر شده‌اند که تا لحظه انتشار این خبر امکان تایید یا رد مستقل آن‌ها وجود ندارد.

فضای شهر تهران نیز در روز چهارشنبه ۳۰ تیر امنیتی گزارش شده و ویدیوهایی در فضای مجازی منتشر شده است که در آن حضور نیروهای ضد شورش در ضلع شمالی میدان آزادی به چشم می‌خورند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.