برگزاری هفت تجمع اعتراضی توسط کشاورزان، کارگران، کارمندان ، رانندگان در شهرهای مختلف ایران

یکشنبه, ۳ام مرداد, ۱۴۰۰
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – شنبه ۲ مرداد، جمعی از کشاورزان بخش شُعیبیه شوشتر در مقابل ساختمان مدیریت بانک کشاورزی استان خوزستان واقع در اهواز، شماری از کارگران مخابرات استان آذربایجان شرقی و چهارمحال بختیاری به صورت جداگانه در مقابل ساختمان مدیریت شرکت مخابرات این استانها واقع در تبریز و شهرکرد، شماری از کارکنان مجتمع پتروشیمی آبادان در مقابل درب این مجتمع، و همچنین گروهی از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه طی روز گذشته و امروز برای یازدهمین و دوازدهمین روز متوالی در محوطه و محدوده این شرکت، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. بعلاوه گروهی از رانندگان اتوبوس‌های شهری شیراز در پی عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به اعتصاب زده و از ادامه فعالیتشان خودداری کردند. همزمان شماری از شهروندان ساکن تبریز امروز شنبه ۲ مردادماه، در حمایت از اعتراضات خوزستان، در سطح این شهر دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند. تجمع این شهروندان با حضور گسترده نیروهای امنیتی و بازداشت شماری از شهروندان معترض همراه بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شماری از شهروندان ساکن تبریز امروز شنبه ۲ مردادماه، در حمایت از اعتراضات خوزستان، در سطح این شهر دست به تجمع و راهپیمایی اعتراضی زدند.

تجمع این شهروندان که در پی انتشار فراخوانی در فضای مجازی صورت گرفت، با حضور گسترده نیروهای امنیتی و بازداشت دستکم سه تن از شهروندان معترض همراه بوده است.

همزمان هرانا طی گزارشی مجزا، به جزئیات تجمع شهروندان معترض در تبریز و بجنورد پرداخته است.

تجمع رانندگان اتوبوس‌های شهری شیراز

 به گزارش هرانا، شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰، گروهی از رانندگان اتوبوس‌های شهری شیراز، در اعتراض به وضعیت شغلی خود، دست به اعتصاب زده و از ادامه فعالیتشان خودداری کردند.

این رانندگان میگویند که مطالباتی مسبوق به سابقه دارند و با وجود برپایی تجمعاتی که طی ماه های اخیر داشته اند، مسئولان متولی تنها وعده رسیدگی به خواسته های رانندگان را داده اند و در عمل اقدامی صورت نگرفته است.

این کارگران در راستای تشریح مطالبات خود عنوان کردند: با شرایطی که سازمان حمل و نقل برای رانندگان تعیین کرده، کار کردن با اتوبوس برای ما مقرون بصرفه نیست. در شیراز بر خلاف عرف، جدول هزینه بسته نمی‌شود و تعیین قیمت قطعات را به کارشناسان دادگستری سپرده‌اند که این افراد صلاحیت قیمت‌گذاری قطعات را ندارند.

تجمع کشاورزان زیان‌دیده در اهواز

به گزارش ایلنا، شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰، جمعی از کشاورزان بخش شُعیبیه شوشتر، در اعتراض به عدم پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی برای کشت گندم آبی توسط بیمه، در مقابل ساختمان مدیریت بانک کشاورزی استان خوزستان واقع در اهواز، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کشاورزان در تشریح مطالبات خود گفتند: “ستاد بحران و اداره کل هواشناسی، خشکسالی را در تمام خوزستان تایید کرده اند و کارشناسان بیمه نیز به این خشکسالی و افت محصول اذعان داشتند ولی مدیریت بیمه نوای کشاورزان جنوب در شوشتر از پرداخت خسارت سر باز می زند و کشاورزان را به ستاد بحران برای دریافت خسارت ارجاع می دهد”.

این کشاورزان می گویند: در شُعیبیه شوشتر کشت دیم و آبی گندم انجام می شود. با وجود اینکه پرداخت خسارت کشت آبی گندم در تمام شهرستان های استان صورت گرفته، مسئولین بیمه شوشتر و استان نسبت به پرداخت آن اقدام نمی کنند. حتی با وجود اینکه جهاد کشاورزی نیز بارها قول پیگیری داده است؛ تا کنون پاسخ درستی به کشاورزان داده نشده است.

این کشاورزان می گویند: اگر قرار است هزینه بیمه را پرداخت کنیم ولی در مواقع خشکسالی خسارتی به ما پرداخت نشود، سال بعد محصولات خود را بیمه نخواهیم کرد.

تجمع کارگران مخابرات آذربایجان شرقی

به گزارش کارگر آنلاین، شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰، شماری از کارگران مخابرات آذربایجان شرقی، در اعتراض به عدم رعایت همسان‌سازی حقوق و اجرای مفاد کامل قانون کار، در مقابل ساختمان مدیریت شرکت مخابرات تبریز، دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، کارگران در جریان این تجمع خواستار تعیین تکلیف همکاران مشمول صندوق کشوری و پرداخت کلیه معوقات اعم از حق جذب، رفاه و پاداش‌های بهره‌وری از مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت مخابرات استان آذربایجان شرقی شدند. آنها همچنین بر تبدیل وضعیت استخدامی همکاران قراردادی تأکید کردند.

تجمع کارگران مخابرات چهارمحال و بختیاری

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران،  شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰، همزمان با تجمع کارگران مخابرات آذربایجان شرقی، کارگران مخابرات چهارمحال و بختیاری نیز در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان مدیریت شرکت مخابرات چهارمحال و بختیاری واقع در شهرکرد، تجمع اعتراضی برپا کردند.

شهروندان معترض، اهم مطالبات خود را رعایت همسان‌سازی حقوق و اجرای مفاد کامل قانون کار عنوان کردند.

تجمع کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران هفت تپه، جمع و شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰، گروهی از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، در برای یازدهمین و دوازدهمین روز متوالی، در محوطه و محدوده این شرکت، دست به راهپیمایی و تجمع زدند.

این کارگران اهم مطالباتشان را پرداخت حقوق معوقه خود، بازگشت به کار همکاران اخراجی و تعیین تکلیف وضعیت شرکت پس از اعلام لغو واگذاری، عنوان کردند.

تجمع کارگران پتروشیمی آبادان

به گزارش ایلنا، شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰، شماری از کارکنان مجتمع پتروشیمی آبادان، در مقابل درب این مجتمع، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

کارکنان معترض خواستار تشکیل شورای اسلامی کار طبق قانون کار و بازگشت به کار همکاران خود هستند.

آنها گفتند: کارفرما از تشکیل شورای اسلامی ممانعت می‌کند و در اقدامی ۴ کاندیدای این شورا را که از کارگران همین پتروشیمی هستند، اخراج کرده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.