راهپیمایی دادخواهی خانواده‌های قربانیان پرواز ۷۵۲ در تورنتو کانادا برگزار شد

جمعه, 15ام مرداد, 1400
اندازه قلم متن


این تجمع و راهپیمایی به دعوت انجمن خانواده‌های جانباختگان پرواز ۷۵۲ برگزار شد.
شماری از ایرانیان ساکن کانادا به همراه دوستان و خانواده‌های قربانیان پرواز ۷۵۲ روز پنجشنبه تجمع و راهپیمایی اعتراضی در تورنتو برگزار کردند.

این تجمع و راهپیمایی دادخواهی به دعوت انجمن خانواده‌های جانباختگان پرواز ۷۵۲ و برای درخواست اجرای عدالت درباره عاملان سرنگونی هواپیمای اوکراینی برگزار شد.

پرواز شمارهٔ ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین بامداد ۱۸ دی ۱۳۹۸ لحظاتی پس از آن که از باند فرودگاه «امام خمینی» در مجاورت تهران برخاست، هدف موشک‌های پدافند هوایی سپاه پاسداران قرار گرفت و همه ۱۷۶ سرنشین آن که شماری از آن‌ها دارای تابعیت کانادا بودند، کشته شدند.

ایران می‌گوید که «خطای انسانی» عامل این رخداد بوده، اما دولت‌های کانادا و اوکراین بارها مقامات جمهوری اسلامی را به پنهان‌کاری پیرامون این حادثه متهم کرده و خواستار دریافت اطلاعات کامل در این زمینه شده‌اند. برخی از خانواده‌های قربانیان نیز می‌گویند که سپاه پاسداران «به طور عمدی» این هواپیما را هدف قرار داده است، موضوعی که جمهوری اسلامی آن را تکذیب کرده است.

تصاویر ویدئویی از صف طولانی تظاهرکنندگان در خیابانهای تورنتو منتشر شده است. تظاهرکنندگان در طول مسیر تصاویر قربانیان هواپیمای اوکراینی را دست داشتند. این راهپیمایی از کویین پارک تا میدان نیتن‌فیلیپس ادامه داشت.

حامد اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده‌های جانباختگان پرواز ۷۵۲ در سخنرانی خود در این در تجمع اعتراضی از حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف ابراهیم رئیسی به شدت انتقاد کرد.

حامد اسماعیلیون در حادثه سرنگونی هواپیمای اوکراینی همسرش پریسا و دخترش ریرا را از دست داد.

رادیو فردا 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.