محمدرضا فقیهی آزاد شد/ تداوم بازداشت ۳ وکیل و فعال مدنی دیگر

سه شنبه, 9ام شهریور, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – محمدرضا فقیهی، وکیل دادگستری با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. او در تاریخ ۲۳ مردادماه، به همراه شماری از وکلا و فعالان مدنی در جریان برگزاری جلسه‌ای در دفتر انجمن حمایت از حقوق شهروندی در تهران بازداشت شده بود. از این میان مصطفی نیلی، آرش کیخسروی و مهدی محمودیان کماکان در بازداشت بسر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یکشنبه ۷ شهریورماه ۱۴۰۰، محمدرضا فقیهی، وکیل دادگستری با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

علیرغم آزادی آقای فقیهی، مصطفی نیلی، آرش کیخسروی و مهدی محمودیان که همزمان با او و تعدادی دیگر از وکلا و فعالان مدنی بازداشت شده بودند کماکان در بازداشت به سر می‌‌برند.

از این میان روز گذشته مریم افرافراز، فعال مدنی و از اعضای جمعیت امام علی نیز با تودیع قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

روز شنبه ۲۳ مردادماه ۹ تن از وکلا و فعالان مدنی از جمله آرش کیخسروی، مصطفی نیلی، مهدی محمودیان، محمدرضا فقیهی، محمدهادی عرفانیان کاسب، مریم افرافراز و لیلا حیدری در جریان برگزاری جلسه ای در دفتر انجمن حمایت از حقوق شهروندی در تهران بازداشت شدند. ساعاتی بعد علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، آرش کیخسروی، مصطفی نیلی، مهدی محمودیان، محمدرضا فقیهی و مریم افرافراز به مکان نامعلومی منتقل شدند.

در این میان، بازداشت مریم افرافراز و مصطفی نیلی در حالی صورت گرفته بود که هر دوی این شهروندان به تازگی دوران قرنطینه ابتلا به کرونای خود را سپری کرده بودند و وضعیت جسمی مناسبی نداشتند. همچنین مریم افرافراز صرفا مسئولیت ثبت مطالب را به عنوان منشی جلسه عهده دار بوده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.