برگزاری شش تجمع در شهرهای مختلف ایران

چهارشنبه, 10ام شهریور, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – سه‌ شنبه ۹ شهریور، جمعی از صنعتگران و کارگران پروژه‌ای شهرستان ایذه همزمان با هفتاد و سومین روز اعتصاب کارگران پروژه‌ای نفت،‌ در مقابل فرمانداری شهرستان ایذه، شماری از کارکنان مرکز بهداشت شهرستان شیراز در محل این مرکز، گروهی از کارگران شهرداری میاندوآب در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، شماری از کارگران شهرداری امیدیه برای چهارمین روز متوالی در مقابل ساختمان فرمانداری این شهرستان و تنی چند از مالباختگان شرکت ریگان خودرو و شهر خودرو در مقابل ساختمان این شرکت در تهران، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان کارگران پروژه‌ای شاغل در شرکت ODCC پالایشگاه اصفهان در اعتراض به عدم افزایش دستمزدها دست به اعتصاب زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا،  سه‌ شنبه ۹ شهریورماه ۱۴۰۰، شماری از کارکنان مرکز بهداشت شهرستان شیراز، در محل این مرکز دست به تجمع زدند.

این تجمع‌کنندگان اعلام کردند که علیرغم وعده‌های اعلام شده از سوی مسئولان، هنوز بخشی از مطالبات مالی آنان، پرداخت نشده است.

کارکنان معترض مرکز بهداشت شهرستان شیراز، با یادآوری اینکه طی مدت یکسال و نیم گذشته مکاتبات، یادداشت ها و درخواست های متعدد و مکرری در خصوص توجه به دغدغه های معیشتی مدافعان سلامت انجام شده است، اعلام کردند که از مهمترین مطالبات این گروه، پرداخت به موقع معوقات مالی شامل اضافه کار و کارانه، پرداخت سختی کرونا و دیگر موارد قانونی است.

تجمع کنندگان با اشاره به اینکه معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سال گذشته نامه‌ای مبنی بر پرداخت حق کرونا به پرسنل ستادی دانشگاه‌های علوم پزشکی هم صادر کرد، اعلام کردند که این موضوع نیز به دلیل نبود اعتبار و منابع مالی، تنها در حد همان نامه ماند و عملیاتی نشد.

تجمع صنعتگران و کارگران پروژه‌ای شهرستان ایذه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، سه‌ شنبه ۹ شهریورماه ۱۴۰۰، جمعی از صنعتگران و کارگران پروژه‌ای شهرستان ایذه همزمان با هفتاد و سومین روز اعتصاب کارگران پروژه‌ای نفت مقابل فرمانداری شهرستان ایذه تجمع کردند.

کارگران پیمانی صنعت نفت کشور، از روز شنبه ۲۹ خردادماه، جهت دست یافتن به مطالبات خود کمپینی را تحت عنوان “تخلیه سراسری بیست ده ۱۴۰۰” راه اندازی کرده و این کمپین رفته رفته به شهرهای مختلف کشور کشیده شده است. تاکنون کارگران دستکم ۱۰۵ واحد صنعتی در استان های مختلف کشور دست از کار کشیده و به اعتصابات پیوسته‌اند.

تجمع کارگران شهرداری میاندوآب

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، سه‌ شنبه ۹ شهریورماه ۱۴۰۰، گروهی از کارگران شهرداری میاندوآب در مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به عدم پرداخت ۶ ماه حقوق و حق بیمه و همچنین عدم تبدیل وضعیت شغلی، صورت گرفته است.

تجمع کارگران شهرداری امیدیه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، سه‌شنبه ۹ شهریورماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران شهرداری امیدیه، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، برای چهارمین روز متوالی در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان امیدیه، دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران علاوه به ۴ ماه حقوق پرداخت نشده، به دلیل تعلل دو ماهه اعضای منتخب شورای شهر در انتخاب شهردار جدید، از لحاظ وضعیت شغلی نیز در شرایط نامناسبی قرار دارند.

 

تجمع مالباختگان شرکت ریگان خودرو و شهر خودرو

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، سه‌شنبه ۹ شهریورماه ۱۴۰۰، جمعی از مالباختگان شرکت ریگان خودرو و شهر خودرو در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلاتشان مقابل ساختمان این شرکت در تهران تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، این شهروندان در سال‌های ٩٨ و ٩٩ خودرو کوپا خریداری کرد‌ه‌اند ولی با گذشته ۳ سال هنوز خودرویی به آنها تحویل داده نشده است.

 

اعتصاب کارگران پالایشگاه اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران،  سه‌شنبه ۹ شهریورماه ۱۴۰۰، کارگران پروژه‌ای شاغل در شرکت ODCC پالایشگاه اصفهان در اعتراض به عدم افزایش دستمزدها دست به اعتصاب زدند.

بر اساس این گزارش، این کارگران که همزمان با شروع اعتصاب سراسری کارگران پروژه‌ای نفت اعتصاب کرده بودند با وعده‌ی پیمانکار و کارفرما مبنی بر افزایش دستمزد و حقوق به سر کار بازگشته بودند اما این وعده از سوی کارفرما انجام نشد و این کارگران دوباره دست به اعتصاب زدند.

 

 

نمایشگر ویدیو
 
 

به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.