اعتراضات بهبهان؛ برگزاری جلسه دادگاه ۲۵ شهروند در دادگاه انقلاب ماهشهر

سه شنبه, 16ام آذر, 1400
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه  ۱۵ آذرماه، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات ۲۵ تن از بازداشت شدگان اعتراضات تیرماه سال گذشته بهبهان در شعبه ۱ دادگاه انقلاب ماهشهر برگزار شد. همچنین روز گذشته پیام جیحونی یکی از این شهروندان که ماه گذشته بازداشت شده بود با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز دوشنبه  ۱۵ آذر ۱۴۰۰ جلسه رسیدگی به اتهامات ۲۵ تن از شهروندان بازداشت شده در اعتراضات تیر ماه سال گذشته بهبهان در دادگاه انقلاب ماهشهر برگزار شد.

هویت یازده تن از این افراد سیدمحمد فاطمی، نرگس درم گزین، میثم اکبری، فرزانه انصاری فر، زینب علی پور، پیام جیحونی، امین مرادی، جلال جعفری، مرتضی وحدانی، مریم کاظمی، علی کاظمی احراز شده است.

اتهامات مطروحه علیه این شهروندان “توهین به رهبری”، “مشارکت در اخلال در نظم عمومی”، “برهم زدن امنیت کشور” و “اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی”، عنوان شده است.

همچنین روز گذشته پیام جیحونی یکی از این شهروندان بازداشتی با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

پیام جیحونی روز یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه به همراه محسن قنواتی،چ و امین مرادی  توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند که از میان آنها امین مرادی کماکان در زندان شیبان اهواز به سر میبرد.

۲۶ تیرماه سال گذشته مردم بهبهان در میدان بانک ملی این شهر در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی ۹۸” اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. شمار زیادی از شهروندان معترض در جریان این تجمع و تعدادی پس از پایان اعتراضات در منازل خود بازداشت شدند. هرانا پیشتر طی چند گزارش ضمن احراز هویت شماری از بازداشت شدگان از بازداشت ده‌ها شهروند در ارتباط با این اعتراضات خبر داد.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ در بهبهان تعدادی از شهروندان ساکن این شهر ازجمله مهرداد دشتی نیا، محمود دشتی نیا، فرزاد انصاری فر، محمدحسین قنواتی، احسان عبدالله نژاد و محمد حشم دار با شلیک گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند. هرانا همچنین در تاریخ ۱ آبان‌ماه سال گذشته از صدور حکم ۱۰۹ سال حبس و ۲۵۹۰ ضربه شلاق برای ۳۶ تن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان در بهبهان توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان بهبهان خبر داد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.