معوقات مزدی کارگران در چند واحد صنفی/عدم اعطای مرخصی به کارگران شهرداری

دوشنبه, 20ام دی, 1400
اندازه قلم متن

 

خبرگزاری هرانا – صد و ده تن از کارگران معدن زغال سنگ آق دربند سرخس، از عدم پرداخت ۱۰ ما معوقات مزدی خود خبر دادند. همچنین کارگران مجموعه شهرداری اندیمشک در شمال استان خوزستان می‌گویند، ۸ ماه معوقات مزدی و بیمه‌ای آنها پرداخت نشده است. در خبری دیگر، امام جمعه شهرستان دیر در استان بوشهر از پایین بودن حقوق تعدادی از کارگران پیمانکاری در یکی از شرکت های این شهرستان خبر داد. همچنین وی گفت، ۴ ماه دستمزد نیروهای پیمانکاری در یکی از بیمارستان های این شهرستان پرداخت نشده است. در خبری دیگر، کارگران شهرداری می‌گویند، آن‌ها مثل دیگر کارگران حق استفاده از مرخصی و تعطیلی ندارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، نزدیک به ۱۱۰ تن از کارگران معدن زغال سنگ آق دربند سرخس از عدم پرداخت ۱۰ ما معوقات مزدی خود خبر دادند.

این کارگران می‌گویند: جدا از معوقات مزدی ده ماهه، فعالیت بخش استخراج معدن زغال سنگ آق دربند بعد از حادثه مرگ دو نفر از همکارانمان در شهریور ماه سال ۹۹ به دستور بازرسان اداره کار شهرستان سرخس، به دلیل آنچه که رعایت نشدن ایمنی کار عنوان می‌شود، با ۱۱۰ کارگر به مدت حدود یکسال متوقف شد.

به گفته کارگران؛ اگر روند فعلی کار و پرداخت حقوق در این واحد معدنی ادامه داشته باشد فشار کار و مشکلات معیشتی بر کارگران افزایش می‌یابد.

کارگران معدن زغال سنگ آق دربند که امیدوارند با حمایت دولت مشکلات این واحد معدنی مرتفع شود، می‌گویند: در این واحد کارفرما هر ماهه به کارگران قول می‌دهد که معوقات حقوقی آنان را پرداخت می‌کند اما باوجود روند نسبتا مطلوب تولید زغالسنگ هنوز این وعده محقق نشده است.

معوقات مزدی و بیمه ای کارگران شهرداری اندیمشک


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.