مادر دو مسافر هواپیمای اوکراینی: فرمانده سپاه گفت اگر واقعه هواپیما نبود، جنگ می‌شد

سه شنبه, 21ام دی, 1400
اندازه قلم متن

زهرا مجد، مادر محمدحسین و زینب اسدی لاری دو مسافر هواپیمای اوکراینی، به روزنامه شرق گفت: حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران، نزدیک چهلم با اصرار به خانه ما آمد و گفت که اگر که این اتفاق نمی‌افتاد، ۱۰ میلیون جمعیت کشته می‌شدند و این واقعه باعث شد که این جنگ رخ ندهد.

رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه در واکنش به اظهارات مجد گفت که او درباره دیدار با حسین سلامی گفت او اشتباه می‌کند و پس از گذشت حدود دو سال نقل ناقص، جهت‌دار و تحریف شده ارائه کرده‌ است

محسن‌ اسدی لاری و زهرا مجد، پدر و مادر دو مسافر هواپیمای اوکراینی، دو روز پیش نیز در مصاحبه با انصاف‌نیوز گفتند: « به این نتیجه رسیدیم که اینها به عنوان سپر انسانی هواپیما را زدند… شاید می‌خواستند بزنند و بیندازند گردن آمریکا. این کار را قبلا در اقدامات مشابهی هم انجام داده بودند.»

زهرا مجد، مادر دو مسافر هواپیمای اوکراینی، به روزنامه شرق گفت: علی شمخانی در مراسم ختم فرزندان ما آمد، گیج بودیم و هنوز نمی‌دانستیم جریان چیست. شمخانی آمد و مصاحبه شبکه خبرش را در مراسم ختم بچه‌های ما انجام داد. ما الان یکی از متهم‌های اصلی را خود شمخانی می‌دانیم.

محسن اسدی‌لاری و زهرا مجد، پدر و مادر دو مسافر هواپیمای اوکراینی گفتند: ما از علی شمخانی و حسین سلامی و امیرعلی حاجی‌زاده شکایت کرده‌ایم. حاجی‌زاده تفهیم اتهام شد ولی منع تعقیب شده است اما منع تعقیبش به ما ابلاغ نشده بود و ابلاغیه‌اش را بعدا گرفتم.

پدر و مادر دو مسافر هواپیمای اوکراینی همچنین افزودند: برنامه‌های ما را کنترل می‌کنند، حتی برای سالگرد باید بهشان اطمینان بدهیم که جمعیت زیاد نمی‌آید. ما آزاد نیستیم که هر کاری و هر صحبتی که خواستیم بکنیم. حتی اطلاعیه‌هایی که می‌خواهیم بدهیم یا روی سنگ بچه‌ها هم می‌خواستیم چیزی بنویسیم، همه با نظارت و محدودیت است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.