کشته شدن دو شهروند بر اثر تیراندازی ماموران نیروی انتظامی در شوشتر

دوشنبه, 4ام بهمن, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۳۰ دیماه، در پی تیراندازی بی ضابطه ماموران نیروی انتظامی در مراسم تشیع جنازه ای در بخش شعیبیه شهرستان شوشتر در استان خوزستان، دو شهروند کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۳۰ دیماه ۱۴۰۰، دو شهروند در پی تیراندازی بی ضابطه ماموران نیروی انتظامی در بخش شُعیبیه شهرستان شوشتر کشته شدند.

هویت این شهروندان،” امین دلفی ۲۰ ساله و علی کعبی ۲۷ ساله اهل شهرستان شوشتر در استان خوزستان” توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: «این دو شهروند به دلیل تیراندازی در مراسم تشییع جنازه یکی از همشریان خود، توسط نیروی پلیس به رگبار بسته شدند. در حالی که تیر اندازی در مراسم تشییع یکی از رسوم مردم این منطقه است».

 این منبع مطلع با بیان اینکه یکی از خانواده های این شهروندان اقدام به اعلام شکایت از نیروی انتظامی کرده است، ادامه داد: « پیکر این دو شهروند به خانواده هایشان تحویل داده شده و آنها به خاک سپرده شدند».

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران ویژه سال ۲۰۲۱، به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

در سال ۲۰۲۱ مجموعا ۲۴۲ شهروند هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفتند که از میان آنها ۹۴ شهروند جان خود را از دست دادند که این آمار شامل جان باختن ۲۳ کولبر، ۳۱ سوختبر و ۴۰ شهروند میشود. ۱۴۸ شهروند نیز به واسطه شلیک بی ضابطه ارگانهای نظامی مجروح شدند که از این تعداد ۸۱ نفر کولبر، ۵۱ شهروند عادی و ۱۶ نفر سوخت بر هستند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.