تجمع اعتراضی کارکنان اخراجی مخابرات و کارگان شرکت نفت

یکشنبه, 17ام بهمن, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – شنبه ۱۶ بهمن، شماری از نیروهای اخراجی مخابرات خوزستان در مقابل ساختمان محل کارشان و همچنین گروهی از کارگران تلمبه خانه شماره پنج خط انتقال نفت گوره-جاسک در مقابل ساختمان استانداری هرمزگان، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همزمان جمعی از کارگران پروژه‌ای شرکت ماشین سازی اراک شاغل در پتروشیمی کیان، در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان، در محل کار خود دست به اعتصاب زدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اینا، شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰، شماری از نیروهای اخراجی مخابرات خوزستان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان محل کار خود، دست به تجمع زدند.

این افراد در اعتراض به اجرایی نشدن حکم بازگشت به کار خود، با در دست داشتن نامه‌ی دادگستری، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند؛ در پی حضور این نیروها، حراست مجموعه درهای مخابرات منطقه خوزستان را بسته و از ورود کارمندان به اداره جلوگیری کرد.

حدود ۷۰ نفر از نیروهای مخابرات استان خوزستان دو دوره بدون قرارداد زیر نظر شرکت پیمانکار خدمات اول به کار خود ادامه دادند. این کارگران با استناد به تبصره ۲ ماده ۷ قانون کار برای تبدیل قرارداد خود از موقت به دائم، شکایتی تنظیم کردند و به نفع خود رأی گرفتند.

مطابق این رای که توسط هیأت‌های تشخیص و حل اختلاف صادر شده است؛ کارگران معترض، نیروهای دائم مخابرات به حساب می‌آیند و باید به کار خود برگردند.

آن‌ها حکم اجرایی دادگاه را دریافت کرده‌اند که مطابق قانون، کارفرما موظف به اجرای این حکم است، اما شرکت پیمانکار خدمات اول، ماه‌هاست که از اجرای حکم استنکاف می‌کند.

روابط عمومی مخابرات منطقه‌ی خوزستان در خصوص علت بسته شدنِ درهای مخابرات بر روی کارمندان معترض مدعی شد: «مشکل این افراد با شرکت پیمانکاری خدمات اول است و مخابرات منطقه هیچگونه دخلی در این قضیه ندارد.»

نیروهای مخابرات خوزستان می‌گویند: ما صرفا خواهان اجرای احکام دادگستری هستیم و چون این حکم را در دست داریم مخابرات نمی‌خواهد اجازه‌ی ورود ما به کار را صادر کند!

تجمع کارگران تلمبه خانه گوره-جاسک

به گزارش ایرنا، شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰، گروهی از کارگران تلمبه خانه شماره پنج خط انتقال نفت گوره-جاسک در قلعه قاضی، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان استانداری هرمزگان، دست به تجمع زدند.

آنها با بیان اینکه حدود ۶ ماه است که حقوق خود را دریافت نکرده‌ایم، عنوان کردند: اکنون برای گرفتن حقوق معوقه خود بین وزارت نفت و پیمانکار اول (پایندان) و پیمانکار دوم (اسپادانا) سرگردانیم و هر یک آنها پرداخت معوقات کارگران را به دیگری ارجاع می دهد؛ این در حالیست که به کار کارگران پایان داده شده و دیگر در پروژه مشغول به کار نیستیم.

به گفته کارگران؛ عدم پرداخت حقوق آنها، بروز مشکلات شدید معیشتی، خانوادگی و درمانی را برایشان به همراه داشته است.

اعتصاب کارگران پروژه‌ای شرکت ماشین سازی اراک

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، شنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۰، جمعی از کارگران پروژه‌ای شرکت ماشین سازی اراک شاغل در پتروشیمی کیان، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در محل کار خود دست به اعتصاب زده و از ادامه فعالیتشان خودداری کردند.

کارگران این شرکت، نسبت به عدم دریافت حقوق خود معترض بوده و خواستار رسیدگی به این موضوع هستند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.