برگزاری ۲ تجمع اعتراضی و اعتصاب کارگران پتروشیمی آبادان

جمعه, 6ام اسفند, 1400
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۵ اسفندماه، شماری از معلمان حق‌التدریسی مرحله سوم و همچنین جمعی از سهامداران بورس، به طور جداگانه در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی واقع در تهران تجمع کردند. همچنین کارگران پتروشیمی آبادان در محل کار خود دست از کار کشیدند و اعتصاب کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از برنا، امروز پنجشنبه ۵ اسفند ۱۴۰۰، شماری از معلمان حق‌التدریسی مرحله سوم، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران تجمع کردند.

بنابر این گزارش، معلمان حق التدریسی بعد از گذراندن مراحل صدور احکام، هنوز حکمشان از سوی وزارت آموزش و پرورش صادر نشده است و تجمع آنها در اعتراض به این مهم صورت گرفته است.

گفتنی است روز گذشته همین معلمان در مقابل وزارت آموزش و پرورش تجمع کردند.

این معلمان نمایندگان ٨٨ هزار معلم حق التدریسی هستند که براساس قانون باید روند استخدامی شان به مانند سری اول و دوم آغاز و احکام آن ها تا پایان بهمن ماه صادر می شده است. اما آنطور که مشکل است وزارتخانه و سازمان اموری و استخدامی برای روند بهتر صدور احکام این معلمان خودداری می‌کنند.

تجمع سهامداران بورس در تهران

به گزارش رویداد ۲۴، امروز پنجشنبه ۵ اسفند ۱۴۰۰، جمعی از سهامداران بورس، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی واقع در تهران تجمع کردند.

بنابر این گزارش، محور اعتراضات در تجمع امروز سهامداران بورس مانند هفته‌های گذشته، عمدتا متوجه عملکرد نمایندگان مجلس یازدهم و همچنین تیم اقتصادی دولت ابراهیم رییسی است.

تجمع کنندگان از اجرایی نشدن وعده‌های بورسی رییس دولت سیزدهم گلایه‌مند بوده و مدیران اقتصادی وی را فاقد صلاحیت برای مدیریت اقتصاد کشور می‌دانند.

اعتصاب کارگران پتروشیمی آبادان

به گزارش هرانا، امروز پنجشنبه ۵ اسفند ۱۴۰۰، کارگران پتروشیمی آبادان در محل کار خود دست از کار کشیدند و اعتصاب کردند.

اعتصاب این کارگران، در اعتراض به عدم دریافت حقوق و دستمزدهایشان صورت گرفته است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.