بی‌خبری از یک فعال مدنی پس از بازداشت

پنجشنبه, 1ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

«محمد ایران‌نژاد»، فعال مدنی و کتابفروش ساکن تهران، که سال گذشته با اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» در دادگاه انقلاب تهران محاکمه شد از روز ۲۶ فروردین، در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می‌برد، هنوز از محل نگه‌داری او اطلاعی در دست نیست.

خواهر آقای ایران‌نژاد، «مریم ایران‌نژاد»،  روز پنج‌شنبه، یکم اردیبهشت، در رشته‌توییتی نوشت که برادرش «بدون تفهیم اتهام» دوباره بازداشت شده و خانواده او به‌رغم مراجعه مکرر به اوین در چند روز گذشته، با «حرف‌های ضد و نقیض» مسئولان زندان در رابطه با بازداشت فرزندشان روبه‌رو شده‌اند.

به نوشته خواهر این فعال مدنی، مسئولان زندان اوین روز دوشنبه، ۲۹ فروردین، وعده داده بودند که محمد ایران‌نژاد تا غروب همان روز آزاد خواهد شد اما این اتفاق نیفتاد.

خانم ایران‌نژاد در توییتی دیگر نوشته است که « روز سه‌شنبه، ۳۰ فروردین مجددا خانواده‌ام به اوین مراجعه کردند و بعد از دو ساعت و عدم دریافت پاسخ، به آن‌ها گفته شد که از بازداشت مجدد برادرم بی‌اطلاع هستند.»

محمد ایران‌نژاد پیش از این نیز به واسطه فعالیت‌های مدنی خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته است.

او بهمن‌ماه سال گذشته، در صفحه توییتر خود اعلام کرد که شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب او را بابت اتهام‌هایی چون «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «عضویت در گروه‌های چپ مارکسیستی» به سه سال و پنج ماه حبس محکوم کرده است که دو سال و ۹ ماه لازم الاجرا است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.