رضا شهابی و ریحانه انصاری، فعالان کارگری بازداشت شدند

پنجشنبه, 22ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

رضا شهابی و ریحانه انصاری از فعالان کارگری بازداشت شدند. دستگیری این فعالان کارگری در ادامه بازداشت‌های گسترده اخیر فعالان صنفی صورت گرفته است. رضا شهابی پیش از این از پیام‌های تهدیدآمیزی که دریافت می کرد، خبر داده بود.    

رضا شهابی، از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد

رضا شهابی، از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد

بنا بر اعلام سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، صبح ۲۲ اردیبهشت رضا شهابی از اعضای هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد از سوی ماموران وزرات اطلاعات بازداشت شد.

هم زمان با دستگیری رضا شهابی، کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری نیز از دستگیری ریحانه انصاری، از فعالان کارگری در ایران خبر داد.

سندیکای کارگران شرکت واحد درباره جزئیات دستگیری رضا شهابی نوشته است: «پنج مامور وزرات اطلاعات به منزل رضا شهابی مراجعه و نگهبان ساختمان را مجبور کردند در آپارتمان را بزند. ماموران به محض اینکه لای در باز شد، با وجود اینکه همسر و دختر رضا شهابی لباس مناسب نداشتند، به زور وارد خانه ایشان شدند.»

رضا شهابی، زندانی سیاسی سابق و کارگر اخراجی شرکت واحد پیش از این در اینستاگرام، از پیامک‌ها و پیام‌های واتساپی فردی ناشناس و تهدید به قتل خودش، همسرش و دو فرزندش و حمله دو موتور سوار به خواهرزاده‌اش خبر داده و از دستگاه‌های مسئول برای تامین امنیت اطرافیانش کمک خواسته بود.

شهابی پس از محکومیت شش ساله و آزادی از زندان، برای گذران زندگی، یک کارگاه تولید محصولات خوراکی را با همکاری همسرش اداره می‌کرد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بازداشت رضا شهابی را محکوم و با ابراز نگرانی عمیق نسبت به وضعیت این عضو سندیکا اعلام کرد: «مسئولیت هرگونه مخاطره جانی برای رضا شهابی متوجه قوه قضاییه است.»

سندیکای کارگران شرکت واحد، خواستار آزادی بی قید وشرط رضا شهابی شده است.

از سوی دیگر، کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری نیز اعلام کرد، ریحانه انصاری، فعال کارگری در بامداد پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه بازداشت شده است. 

کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکل های کارگری بازداشت نیز بازداشت ریحانه انصاری را محکوم و خواستار آزادی فوری و بی قید و شرط او شده است.

بازداشت این فعالان کارگری در ادامه دستگیری‌های گسترده فعالان صنفی است که در روزهای اخیر صورت گرفته است.

از: دویچه وله

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.