دستگیری نرگس منصوری هنگام خروج از کشور

پنجشنبه, 29ام اردیبهشت, 1401
اندازه قلم متن

en19.jpg

گویا نیوز

صدای آمریکا – نرگس منصوری، فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی و از امضاکنندگان نامه ۱۴ امضایی زنان برای استعفای رهبر جمهوری اسلامی، یا «بیانیه ۱۴»، هنگام خروج از ایران از طریق مرز زمینی بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا در روز پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت، خانم منصوری که حدود «دو سال و نیم» در مرخصی از زندان به سر می‌برد، حین «خروج غیرقانونی» از کشور توسط مأموران دستگیر شده است.

بنا بر این گزارش، نرگس منصوری به دلیل استفاده از حق آزادی بیان و مصاحبه با رسانه‌های آزاد «توسط ضابطان قضایی برای بازگشت به زندان» جهت اجرای حکم فراخوانده شده بود.

در گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، اتهاماتی چون داشتن «مأموریت» برای «تحریک افکار عمومی از طریق تهیه بیانیه‌های جعلی و انجام مصاحبه‌های تحریف‌شده و تحریک‌آمیز با هدف ایجاد آشوب و ناامنی در کشور» به خانم منصوری نسبت داده شده است.

نرگس منصوری یکی از امضاکنندگان نامه‌ای بود که طی آن ۱۴ تن از زنان کنشگر مدنی با توجه به نابرابری‌ها و مشکلات زنان در ایران، خواستار عبور از جمهوری اسلامی و تدوین قانون اساسی جدید شدند.

****

ایرنا خبرگزاری رسمی دولت نوشت: «نرگس منصوری یکی از عناصر وابسته به گروهک‌های ضد انقلاب هنگام فرار از کشور دستگیر شد.

خانم نرگس منصوری از عناصر ضد انقلاب که با رسانه‌هایی همچون ایران اینترنشنال همکاری داشت هنگام خروج غیر قانونی از مرزهای زمینی کشور دستگیر شد.

برپایه این خبر نرگس منصوری با سوءاستفاده از رأفت اسلامی در مدت حدود دو سال و نیم مرخصی از زندان به اقدامات مجرمانه و ضد امنیتی خود مبادرت نموده و پس از اطلاع از اجرای حکم توسط ضابطان قضایی برای بازگشت به زندان، قصد فرار از کشور داشت که توسط ماموران بازداشت شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.