تجمع اعتراضی در اندیمشک و شهر ری با شعار «مرگ بر دیکتاتور»

یکشنبه, 8ام خرداد, 1401
اندازه قلم متن

صفحه توییتر ۱۵۰۰ تصویر با انتشار ویدیوهایی از شکل گیری تجمعی اعتراضی در شهر ری و دولت‌آباد تهران و نیز اندیمشک در استان خوزستان خبر داده است.

در ویدیویی که گفته می‌شود مربوط به دولت‌آباد حضور سنگین نیروهای امنیتی دیده می شود.

در ویدیو دیگری که از شهری منتشر شده تعدادی از شهروندان شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند و یک زن معترض به حضور گسترده نیروهای لباس شخصی که از معترضان فیلم‌برداری می‌کنند، اشاره می‌کند.

 

در اندیمشک نیز معترضان در تاریکی شب تجمع کرده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر داده و خطاب به نیروهای سرکوب شعار «بی شرف» می‌دهند.

امروز همچنین تعدادی از شهروندان تهرانی با روشن کردن شمع و گذاشتن تصاویر جانباختگان فاجعه متروپل، در تیاتر شهر تهران، با قربانیان این رویداد اظهار همدردی کردند.

تصویری نیز در روز شنبه از حرکت اعتراضی یک شهروند سالخورده در تهران منتشر شده که با توجه و استقبال کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است.

در این تصویر، یک شهروند تهران با در دست داشتن پلاکاردی با شعار «تا آخوند کفن نشود، این وطن، وطن نشود» اعتراض خود را به حکومت جمهوری اسلامی نشان می‌دهد.

 

در آبادان نیز شرایط همچنان ملتهب است و بر اساس ویدیوهای منتشر شده در رسانه‌ها، نیروهای امنیتی به سراغ کسبه این شهر رفته و تعدادی از آن‌ها را با خود برده‌اند.

جمعه شب، شهرهای خوزستان از جمله آبادان، اهواز و امیدیه شاهد خشونت گسترده نیروهای امنیتی علیه مردم عزادار و معترض این استان بود.

در آبادان نیروهای امنیتی آشکارا اقدام به شلیک مستقیم به سوی معترضان کرده و در مواردی نیز دست به تخریب اموال خصوصی مردم زدند.

دور تازه اعتراضات ضد حکومتی در ایران از روز ۲ خرداد و به دنبال فروریختن برج متروپل در آبادان آغاز شد که در جریان آن تاکنون بر اساس آمارهای رسمی ۲۹ نفر کشته شده‌اند.

شمار زیادی از شهروندان نیز زیر آوار این ساختمان مدفون هستند که تعداد آن‌ها تا ۷۰ نفر نیز گزارش شده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.