محکومیت یک خبرنگار به شش ماه زندان با شکایت یک امام‌جمعه

پنجشنبه, 2ام تیر, 1401
اندازه قلم متن

«امیر ساعی‌نیا»، خبرنگار و مدیر کانال تلگرامی «دنیز سسی»

«امیر ساعی‌نیا»، خبرنگار و مدیر کانال تلگرامی «دنیز سسی»، به دلیل نوشتن نامه‌ای سرگشاده خطاب به «حسن مرسلی»، امام‌جمعه شهر صوفیان در استان آذربایجان شرقی، به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

بر پایه گزارش‌های رسیده به ایران‌وایر، در پی شکایت امام‌جمعه صوفیان از «امیر ساعی‌نیا»، شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شبستر به ریاست قاضی«قادرخانی»، این خبرنگار را به اتهام «نشر اکاذیب به‌وسیله سامانه رایانه‌ای» به شش ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

در دادنامه صادرشده، دادگاه جملات «چگونه است که اگر رسانه‌ای مطالبات عمومی مردم را فریاد بزند، محکوم به سهم‌خواهی می‌شود؛ ولی حضرتعالی می‌توانید به‌راحتی خواسته‌هایی را به نام مردم پشت تریبون خود خطاب به استاندار بگویید؟ چه کسی این حق مشترک را از ما سلب و به شما آزاد نموده است» را که بخشی از نامه سرگشاده امیر ساعی‌نیا خطاب به امام‌جمعه صوفیان است، مصداق نشر اکاذیب تشخیص داده است.

همچنین دادگاه، شکایت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان شرقی از امیر ساعی‌نیا از بابت اتهام «جریحه‌دار کردن عفت عمومی از طریق بکار بردن عبارات توهین‌آمیز» موضوع ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی را وارد ندانسته و این خبرنگار را از اتهام انتسابی تبرئه کرده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.