شبکۀ خبری اسرائیل: “تصفیه های خونینی در درون نیروی قدس و رژیم ایران در پیش است”

پنجشنبه, 9ام تیر, 1401
اندازه قلم متن

فرماندهان سپاه پاسدارانار اف ای – ناصر اعتمادی 

این “منبع داخلی” به شبکۀ خبریi24  گفته است که رژیم جمهوری اسلامی ایران گرفتار مشکلات و تنگناهای اقتصادی فزاینده در نتیجۀ تحریم های بین‌المللی است که اکنون به تهدیدی برای رژیم آیت الله خامنه‌ای و سپاه پاسداران تبدیل شده‌اند. نارضایتی ها در بین مردم ناتوان از تأمین مایحتاج اولیه خود رو به افزایش است و دولت حتی توان پرداخت حقوق کارکنان خود را ندارد. به گفتۀ “منبع داخلی” شبکۀ i24 شرکت های وابسته به سپاه پاسداران همگی ورشکسته شده‌اند و فساد در درون نظام رو به افزایش است. “همین منبع” سپس دربارۀ قتل‌های هدفمند داخل ایران گفته است که حذف فیزیکی افسران نیروی قدس در داخل نتیجۀ تصفیه های درونی است و نه عملیات سرویس های اطلاعاتی خارجی. به گفتۀ “منبع داخل کشور” i24 این تصفیه‌ها در درون نیروی قدس آغاز شده و شماری از افسران آن توسط خود رژیم اسلامی ایران کشته شده اند. به گفتۀ “منبع” شبکۀ خبر اسرائیل در نتیجۀ این قتل ها یک ترس و نگرانی روانی بزرگ به وجود آمده و باعث شده که برخی از فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران نسبت به محافظان خود نیز ظنین و بدبین شوند و شب ها از خوابیدن در منازل خود پرهیز کنند.

فرد “مخالف” حکومت ایران به شبکۀ خبری i24 گفته است که یک زمین لرزه حقیقی در درون نظام ایران روی داده است و از وقوع قتل‌های دیگر خبر می دهند. به همین خاطر، قتل های اخیر در داخل ایران تنها آغاز قتل های پیش رو است.

همین “منبع” “سپس افزوده است که اختلافات جاری میان محسن رضایی و ابراهیم رئیسی منشاء بخش بزرگی از این جدال های درونی قدرت در ایران است و برخی قتل های صورت گرفته در  کشور طی سال های اخیر که به موساد نسبت داده شده فضای ترس و نگرانی را در درون نظام ایران تشدید کرده‌اند.

i24 یادآوری کرده است که طی هفته های گذشته شماری از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران برکنار یا جابجا شده‌اند، زیرا مقامات ارشد حکومت ایران دیگر حتی به مأموران و کارگزاران خود اعتماد ندارند. به گفتۀ “منبع داخل کشور” شبکۀ i24 درز اطلاعات در ایران آنقدر گسترش یافته که رهبران ایران از این پس از سایۀ خود نیز می ترسند به طوری که اکنون ماهها است که کسی مجتبی خامنه‌ای را ندیده است.  شبکۀ i24 به نقل از کارشناسان می افزاید که این تغییرات بی ارتباط با تلاش های جاری برای ترمیم ساختار ضدجاسوسی رژیم ایران نیست.

محمدعلی ابطحی، رئیس دفتر و معاون رئیس جمهوری پیشین ایران، محمد خاتمی، گفته است که ضربات اخیر اسرائیل به ساختار امنیتی حکومت ایران، نظام اسلامی را سخت متزلزل کرده است. در روزهای گذشته منابع خبری اطلاع دادند که در پی برکناری حسین طائب، رئیس پیشین سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، سردار علی نصیری، رئیس سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران به ظن جاسوسی برای اسرائیل دستگیر شده است. همچنین گفته می شود که دستگیری او همزمان بوده است با دستگیری دهها تن دیگر از کارکنان برنامه های هسته ای و موشکی ایران به اتهام جاسوسی برای اسرائیل.

خود آیت الله علی خامنه‌ای در آخرین سخنرانی خود در مقابل کارکنان قوۀ قضائیه وضعیت امروز ایران را با دهۀ خونین ١۳۶٠ در این کشور مقایسه کرد که طی آن جمهوری اسلامی ایران برای حفظ و تحکیم موقعیت خود درگیر جنگ خونین قدرت با سازمان مجاهدین خلق ایران و دیگر مخالفان جمهوری اسلامی بود و طی آن هزاران نفر دستگیر و زندانی و اعدام شدند. خامنه ای بار دیگر با استناد به آنچه “سنت های الهی” نامید وعدۀ نصرت و پیروزی برای حکومت اسلامی ایران در شرایط جدید را داد. اما او نادیده گرفت که التهاب های سیاسی و امنیتی دهۀ ١۳۶٠ در دورۀ رهبری فرهمند روح الله خمینی، از سوی یک رژیم مصمم و منسجم و برخوردار از پایه های اجتماعی قدرتمند روی دادند که از هر لحاظ کمترین شباهتی با وضعیت امروز ایران ندارند.  


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.