تجمع مردمی مقابل ساختمان باشگاه استقلال در حمایت از وریا غفوری

پنجشنبه, 9ام تیر, 1401
اندازه قلم متن

تجمع مردمی مقابل ساختمان باشگاه استقلال در حمایت از وریا غفوری

  ایران اینترنشنال

‌تعدادی از هواداران تیم فوتبال استقلال مقابل ساختمان این باشگاه تجمع کردند و با در دست گرفتن پلاکاردهایی در حمایت از وریا غفوری، شعارهایی علیه مصطفی آجورلو، مدیرعامل این باشگاه سر دادند.

بر اساس تصاویر و ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی،‌ شماری از هواداران وریا غفوری، کاپیتان تیم استقلال، روز چهارشنبه هشتم تیر ضمن تجمع مقابل ساختمان این باشگاه، در حمایت از او و علیه مدیریت باشگاه شعارهایی از جمله «کاپیتان وریا، عشق ما تاجیا»‌ سر دادند.

این تجمع پس از آن برگزار شد که گزارش‌هایی درباره تمدید نشدن قرارداد وریا غفوری با تیم فوتبال استقلال تهران و تلاش برای حذف او از این باشگاه به دلیل مواضع سیاسی و اجتماعی‌اش منتشر شد.

خود وریا غفوری با انتشار متنی در صفحه اینستاگرامش به شایعات جدایی از استقلال دامن زد.

مدیران استقلال هنوز تماسی با او برای تمدید قرارداد نداشته‌اند و به نظر می‌رسد این بلاتکلیفی برای غفوری غیرقابل تحمل شده و احتمال جدایی او از استقلال می‌رود.

غفوری در بخشی از پیام خود نوشته است: «روزگار عجیبی است. چه بی‌پروا در برابر آفتاب تابان، پرنده را از داشتن آسمان آبی محروم می‌کنند. چه بی‌پروا سکوت آرام بخش ساحل ما را با قدم‌های اهسته و هرز می‌شکنند. گویی صدای زیبای پرندگان به مذاقشان خوش نمی آید …»

این بازیکن فوتبال همواره نسبت به موضوعات اجتماعی و مسائل روز شهروندان واکنش نشان داده است. از جمله این واکنش‌های او می‌توان به ماجرای دختر آبی، ورود زنان به ورزشگاه‌ها، اعتراضات مردمی و مسائل معیشتی شهروندان ایران اشاره کرد.

پیشتر مواضع این بازیکن موجب شد او از تیم ملی کنار گذاشته شود.

تمدید نشدن قرارداد وریا غفوری اما در شبکه‌های اجتماعی نیز بازتاب گسترده داشته و هشتگ «وریا تنها نیست» در توییتر فارسی ترند شده است.

غفوری در آخرین مصاحبه‌ در روز قهرمان شدن استقلال از شرایط معیشتی و اقتصادی ایران و مشکلات خوزستان گله کرد و این اتفاق با حذف تصویر او از برنامه «فوتبال برتر» صداوسیما نیز همراه شد.

او در روزهای اخیر در مورد اینکه آیا از تیم‌های دیگر پیشنهادی دارد، گفت: «اولویت من همیشه استقلال بوده و دوست دارم در استقلال خداحافظی کنم. در روزهای گذشته حواشی‌ای به وجود آمد. به آنها که سوءاستفاده کردند می‌گویم من وطن‌فروش و تجزیه‌طلب نیستم. یک جان دارم و هزار بار فدای ایران می‌کنم.»

جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان اما درباره احتمال جذب وریا غفوری گفت: «وریا یکی از بهترین‌های ایران است و دوست داریم در خدمتش باشیم. با او صحبت کردم. اگر شرایط خوب باشد، دوست دارم او در استقلال بماند چون به این تیم علاقه دارد.»

 

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.