بازداشت کوتاه مدت شماری از معترضان در جریان تجمع اعتراضی بازنشستگان ایران ایر

سه شنبه, 25ام مرداد, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – امروز سه شنبه ۲۵ مردادماه، در جریان تجمع اعتراضی بازنشستگان هواپیمایی ایران ایر (هما) در تهران، تعدادی از معترضان توسط نیروی انتظامی بازداشت شده و پس از ساعاتی آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای بازنشستگان ایران، امروز سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱، شماری از بازنشستگان هواپیمایی ایران ایر (هما) به سمت اداره مرکزی در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

در جریان این تجمع شماری از معترضان توسط نیروی انتظامی بازداشت و پس از ساعاتی آزاد شدند.

بازنشستگان هواپیمایی ایران ایر (هما) تاکنون چندین بار در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کرده بودند.

پیشتر یکی از بازنشستگان در مورد دلایل اعتراض همکاران خود در گفتگو با ایلنا گفته بود: مهمترین مشکل حال حاضر ما بازنشستگان ایران ایر موضوع انتقال صندوق بازنشستگی هما به صندوق بازنشستگی کشوری است که از ابتدای سال جاری با تصمیم دولت انجام شده است. اموال و دارایی صندوق بازنشستگی هما غیردولتی و شخصی است بنابراین انتقال آن بدون رضایت صاحبان اصلی، غیرقانونی محسوب می‌شود. ما از نهادهای قضایی و اجرایی‌کشور درخواست داریم این موسسه صندوق خصوصی که سرمایه عظیم بازنشستگان هما است را دقیقا حسابرسی نمایند. بحث دیگری که بازنشستگان هما آن را دنبال می‌کنند برقراری کمک هزینه رفاهی برای بازنشستگان هما نظیر شاغلین هواپیمایی هما است.”

طبق اظهارات وی؛ “حدود ۳ سال است فوق العاده رفاهی از طرف دولت در بودجه سالانه تصویب شده و دستگاه‌ها مجاب به پرداخت به شاغلین و بازنشستگان مجموعه خویش هستند. با توجه به اینکه فوق العاده رفاهی شاغلین هما؛ افزایش ۳ الی ۶ میلیونی داشته لذا مطابق مصوبه دولت بازنشستگان هما هم درخواست برقراری کمک هزینه رفاهی همانند شاغلین را دارند.”

او درباره سایر مطالبات بازنشستگان ایران ایر گفته بود: “بازنگری کامل و کلی در جدول همسان‌سازی و برخورداری کلیه بازنشستگان از آن از دیگر خواسته‌ای بازنشستگان هما است. در عین حال رعایت کامل موارد قانونی طبق مصوبه شورای نگهبان از قبیل (تی دی، بیمه عمر، حوادث، فوق العاده رفاهی و حق مسکن) همانند شاغلین و دریافت مزایای عرفی و مناسبتی همانند بن ماه مبارک رمضان، بن روز جانباز وروز زن را از صندوق خواستاریم.”


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.