برای هفتمین شب متوالی معترضان در تهران به خیابان آمدند

جمعه, 1ام مهر, 1401
اندازه قلم متن

برای هفتمین شب متوالی معترضان در تهران به خیابان آمدند

ایران وایر

اعتراضات شهروندان تهرانی پس از کشته‌شدن مهسا امینی شهروند ۲۲ ساله سقزی به دست ماموران گشت ارشاد٬ شهروندان تهرانی امشب نیز به خیابان‌ها آمدند.

بر اساس اخبار رسیده به دست ایران وایر در محدوده خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر٬ خیابان ولیعصر بالاتر از پل پارک‌وی و خیابان نیاوران تجمعات اعتراضی جداگانه‌ای شکل گرفته است. زنان در این محله‌ها روسری‌های خود را به آتش کشیدند و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند.

همچنین حسین رزاق٬ زندانی سیاسی در زندان اوین٬ طی تماسی تلفنی خبر از آن داد که زنان محبوس در بند زنان زندان اوین در دست به تجمع زده و شعارهایی علیه حجاب اجباری سر داده‌اند.

در همین رابطه بر اساس تصاویر و ویدئوهای منشتر شده در فضای مجازی در بلوار کشاورز٬ میدان صادقیه٬ خیابان ولیعصر٬ ستارخان و تهرانسر به رغم حضور پر تعداد نیروهای سرکوب و ضد شورش تجمع‌های شکل گرفته است.

معترضان در این تجمع‌ها ضمن اعتراض به نیروهای ضد شورش٬ شعارهای «آزادی٬ آزادی»٬ «می‌جنگیم می‌جنگیم، ایران رو پس می‌گیریم»٬ «مجتبی بمیری، رهبری را نبینی»٬ «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه»٬ «ایرانی با غیرت حمایت حمایت» و «این همه سال جنایت ننگ بر این ولایت» سر دادند.

آن‌ها همچنین با شعار «ارتش تو یار ما باش» خواستار حمایت ارتش شدند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.