خشم امامان جمعه از چهره‌های حامی اعتراضات؛ شعار «مرگ بر سلبریتی خائن» در حاشیه نماز جمعه

شنبه, 2ام مهر, 1401
اندازه قلم متن

یک هفته پس از قتل مهسا امینی و در حالی که به تعداد هنرمندان و چهره‌های مشهوری که از اعتراضات ضد حکومتی در ایران حمایت کرده‌اند افزوده می‌شود، امامان جمعه سراسر کشور به طور هماهنگ به این «سلبریتی‌ها» حمله کردند.

احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران روز جمعه بدون آن که از کسی نام ببرد، با «اغتشاشات» خواندن اعتراضات، گفت: «متاسفانه در حوادث اخیر برخی از کسانی که نان نظام را خورده‌اند با اغتشاشات همصدا شده‌اند.»

او این افراد را تهدید کرد و گفت: «صاحبان تریبون که چه قلم به دست دارند و چه بیانی دارند مراقب باشند که تریبون آن‌ها با تریبون ضدانقلاب یکی نشود که شریک جرم می‌شوند.»

محمد عبادی‌زاده، نماینده علی خامنه‌ای در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس هم سلبریتی‌ها را در «جنگ رسانه‌ای علیه نظام» شریک دانست و گفت: «دشمنان تشکیک ایجاد کردند که مردم روایت‌های رسمی نظام را باور نکنند و هشتگ‌سازی و معتبرسازی سلبریتی‌ها و بازنشر شعارهای ساختارشکنانه، محورهای دیگری از این جنگ رسانه‌ای است.»

محمود ترابی، امام جمعه شهرستان گنبدکاووس در شرق استان گلستان نیز اعتراضات اخیر را کار آمریکا دانست و مدعی شد این کشور «با استفاده از برخی غرب‌گراها، فریب‌خوردگان و سلبریتی‌های کم‌عقل و خودفروخته» نقشه این اعتراضات را طراحی کرده است.

همچنین در حاشیه برگزاری نمازجمعه این هفته، تظاهرات حکومتی علیه معترضان ایرانی برگزار شد و شعارهایی نیز علیه سلبریتی‌ها داده شد.

در تهران، شرکت‌کنندگان در نمازجمعه شعار «سلبریتی بی‌غیرت، بصیرت! بصیرت!» و «مرگ بر سلبریتی خائن» سر دادند.

از همان آغاز این دور از اعتراضات ایران، بسیاری از چهره‌های ایرانی و جهانی، از هنرمندان و نویسندگان تا ورزشکاران و فعالان مدنی و سیاسی، به قتل مهسا امینی به دست نیروهای «گشت ارشاد» واکنش نشان دادند و از اعتراضات ضدحکومتی شهروندان حمایت کردند.

کتایون ریاحی، بازیگر، محسن چاووشی، خواننده موسیقی پاپ، شهرام ناظری، خواننده موسیقی سنتی، مسعود کیمیایی، کارگردان سینما و مریم بوبانی، بازیگر سینما و تلویزیون، از جمله هنرمندانی بودند که به اعتراضات پیوستند.

در این دوره از اعتراضات، حتی چهره‌هایی همچون مهران مدیری و شهاب حسینی که در اعتراضات پیشین سکوت کرده بودند نیز با پیام‌هایی خواستار عدم سرکوب معترضان از سوی حکومت شدند.

خشم امامان جمعه از چهره‌های حامی اعتراضات در حالی است که ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد معترضان در قشم، دفتر امام جمعه را به آتش کشیدند.

از: ایران اینترنشنال 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.