اعتراضات سراسری؛ بازداشت ۹ شهروند توسط نیروهای امنیتی در شهرهای مختلف

یکشنبه, 10ام مهر, 1401
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا –  طی روزهای گذشته و امروز یکشنبه ۱۰ مهرماه، ۹ شهروند در جریان اعتراضات سراسری در شهرهای بوکان، دهگلان، کامیاران، پاوه و خوی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

  به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۰ مهرماه ۱۴۰۱، یک شهروند در شهرستان خوی بازداشت شد.

هویت این شهروند، جواد احمدی یئکانلی اهل و ساکن شهرستان خوی توسط هرانا احراز شده است.

آقای احمدی یئکانلی توسط نیروهای امنیتی در منزل پدری خود بازداشت شده است.

در گزارشی دیگر کردپا از بازداشت ۸ شهروند توسط نیروهای امنیتی خبر داد.

هویت این شهروندان، “محمد حاجی رسول پور، اهل بوکان و فردین فتحی، ۳۶ ساله و ساکن دهگلان، امیر ندیمی، ساکن شهر کامیاران و هیوا ولدبیگی، آرمان نقشی، آروین خانمرادی، مختار صادقی، فواد ولدبیگی اهل پاوه” عنوان شده است.

در میان این بازداشتیان، بازداشت محمد حاجی رسول پور روز شنبه ۹ مهرماه، فردین فتحی روز پنجشنبه ۷ مهرماه، صورت گرفته است.

تا لحظه تنظیم این گزارش، از اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

اعتراضات شهریور ماه ۱۴۰۱ به مجموعه اعتراضات سراسری گفته می شود که از روز ۲۶ شهریورماه در پی جان باختن دختر ۲۲ ساله ای به نام مهسا (ژینا) امینی بر اثر عملکرد گشت پلیس امنیت اخلاقی در تهران آغاز شد و تا تاریخ اول مهرماه ۱۴۰۱ در دست کم ۸۵ شهر و ۱۸ دانشگاه از ۲۹ استان کشور گسترش یافت. این اعتراضات که کماکان ادامه دارد تاکنون به بازداشت صدها نفر و کشته و زخمی شدن دهها معترض از جمله کودکان منجر شده است.
رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی با متهم کردن متهمان به اعمال خشونت اعترافات اجباری تعدادی از بازداشت شدگان را منتشر کردند. همینطور حکومت ایران اینترنت را در سطح کشور در بخش خانگی و تلفن های همراه مختل کرد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.