تداوم خیزش انقلابی؛ شعارهای ضدحکومتی شبانه، اعتراض‌های خیابانی و اعتصاب‌ها ادامه دارد

سه شنبه, 8ام آذر, 1401
اندازه قلم متن

ایران اینترنشنال

خیزش انقلابی مردم ایران علیه جمهوری اسلامی با شعارهای ضدحکومتی شبانه، تحصن‌های دانشجویی، اعتراض‌های خیابانی و اعتصاب کامیون‌داران و کارکنان برخی واحدهای صنعتی ادامه دارد.

در روزهای گذشته، کامیون‌داران و رانندگان به اعتصاب سراسری پیوسته و دست از کار کشیدند. همچنین اعتصاب کارگران ذوب‌آهن اصفهان که از ابتدای هفته جاری آغاز شده بود، ادامه یافت.

روز دوشنبه کامیون‌داران در همدان، کرمانشاه و دیگر شهرها وارد سومین روز اعتصاب خود شدند.

کارگران شرکت صنعتی تولیدی مرتب نیز برای سومین روز متوالی اعتصاب کرده و مقابل شرکت دست به تجمع زدند.

از سوی دیگر، شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت در صفحه تلگرام خود گزارش داد در روزهای اخیر پیام‌های متعددی از همکاران در فازهای مختلف کنگان و عسلویه دریافت کرده که «همگی بر آمادگی کارگران برای آغاز اعتصاب‌ها تاکید دارند».

در این گزارش آمده است: «در رابطه با خواسته‌های این همکاران وعده‌های زیادی داده شده که اجرایی نشده است و اکنون تنها راه در مقابل آنها اعتصاب و بلند کردن صدای اعتراضشان است.»

دانشگاه‌ها و تداوم خیزش انقلابی

تحصن، اعتراض و تجمع دانشجویان که وارد سومین ماه شده است در روز دوشنبه نیز ادامه یافت و دانشجویان معترض خواهان بازگشت استادان و دانشجویان تعلیق شده به دانشگاه‌ها شدند.

از جمله دانشجویان دانشگاه هنر تبریز در روز هفتم آذر در بیانیه‌ای با اعتراض به تداوم بازداشت هشت تن از هم‌دانشگاهی‌های خود، نوشتند: «ما در برابر ظلم و ستم شما سر فرود نخواهیم آورد و هر روز با دیدن تصمیمات ناعادلانه و رفتار بی‌منطق و سراسر ظالمانه شما خشمگین‌تر می‌شویم و تا روزی که شما در آتش این خشم بسوزید، ادامه خواهیم داد ….»

دانشجویان دانشکده مکانیک دانشگاه تهران هم روز دوشنبه همانند سه هفته گذشته در لابی دانشکده با جمعیتی بالغ بر ۸۰ نفر دست به تحصن زدند و مقابل ریاست دانشکده، نیروی‌های حراست و نیروهای امنیتی، بیانیه خود را خواندند.

این بیانیه خواستار بازنگری اساسی در «هزلیاتی» شد که به نام قانون و شیوه‌نامه انضباطی در شرف تصویب در این دانشگاه است و خواهان «آزادی بی‌قید و شرط تمامی دانشجویان بازداشتی»، «اخراج نیروهای لباس شخصی»، «برکناری و توبیخ عوامل ضرب و شتم دانشجویان» و … شد.

تحصن در دانشگاه‌های شریف، علامه، تهران، هنر تبریز، کردستان، بهشتی و … در اعتراض به تداوم بازداشت دانشجویان در حالی در روز دوشنبه ادامه داشت که صبح روز سه‌شنبه، معین مکیان و دانیال آیتی، دو دانشجوی دانشگاه شریف بازداشت شدند.

خیابان‌ و ادامه حضور معترضان

علاوه بر دانشگاه‌ها، در خیابان‌های ایران نیز اعتراضات مردمی علیه جمهوری اسلامی همچنان در جریان است و شعارهای شبانه علیه دیکتاتوری در محلات مختلف تهران و دیگر شهرها به گوش می‌رسد.

از جمله، دوشنبه شب مردم در تهران در تجمع خود در حمایت از توماج صالحی و آرش صادقی شعار دادند و مردم معترض سنندج با بستن خیابان‌ها تجمع کردند.

دیگر اقدام‌های اعتراضی علیه جمهوری اسلامی همچون شعارنویسی، سر دادن شعارهای شبانه از خانه‌ها، عمامه‌پرانی و …، هم‌زمان با خیزش انقلابی مردم ایران ادامه یافت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.