تداوم شعاردهی‌ شبانه علیه دیکتاتوری؛ کوثر خشنودی‌کیا، آسیب‌دیده اعتراضات، از امید می‌گوید

سه شنبه, 4ام بهمن, 1401
اندازه قلم متن

ایران اینترنشنال

خیزش انقلابی مردم ایران با شعار دادن‌های شبانه علیه دیکتاتوری و دیوارنویسی‌های اعتراضی ادامه دارد. هم‌زمان، مهبانو (کوثر) خشنودی‌کیا، نایب قهرمان مسابقات تیراندازی با کمان آسیا که با شلیک نیروهای حکومتی چشم چپش را از دست داده است، در ویدیویی از ضرورت ایستادگی و امید گفت.

کوثر خشنودی‌کیا که در جریان خیزش انقلابی مردم کرمانشاه هدف تیراندازی مستقیم یگان ویژه قرار گرفت و چشم چپش را از دست داد، روز گذشته (دوشنبه سوم بهمن) در ویدیویی که به دست ایران‌اینترنشنال رسید، درباره اتفاقی که برایش افتاده، توضیح می‌دهد.

او در این ویدیو می‌گوید: «روز ۱۸ آذر ساعت چهار همراه پدرم در بلوار طاق بستان بودیم. از طرف کسانی که لباس یگان ویژه تنشان بود به ما تیراندازی شد و ما را زخمی کردند. دو تیر به دست چپ پدرم و سه تیر به دست راست و یک تیر به چشم چپ من برخورد کرد.»

این عضو تیم ملی تیراندازی در ادامه می‌گوید: «از سه تیری که به دست راستم خورده بود یک تیر به النگوی دستم برخورد کرد که باعث شد تکه‌ای از النگویم هم داخل چشمم برود. شلیک ساچمه و ترکش النگو باعث شد که من از این به بعد، دنیا را فقط با چشم راستم ببینم. امیدوارم که در آینده برای تیراندازی با دست راستم مشکلی نداشته باشم ….»

خشنودی‌کیا با اشاره به شرایط یک و نیم ماه گذشته خود می‌گوید: «متاسفانه چاره‌ای جز سکوت مقطعی‌ام نبود.»

او در این ویدیو تاکید می‌کند که از حضور در خیابان پشیمان نیست چون به خاطر هدفی است که داشته و آن را پی می‌گیرد: «هیچ احساس ناراحتی نداشتم. هیچ وقت ناراحت اتفاقی که افتاده نیستم و نخواهم بود. چیزی را از دست دادم اما خیلی چیزها را به دست آوردم. هیچ وقت احساس پشیمانی نداشتم از این که آن روز و در آن لحظه آنجا بودم و برای ادامه این مسیر، به انرژی‌های مثبت همه شما احتیاج دارم.»

نایب قهرمان پیشین مسابقات تیراندازی با کمان آسیا همچنین خاطرنشان می‌کند: «همه چیزهایی را که آن روز با خودم داشتم و روی تک‌تک‌شان رد خونم هنوز هست به‌عنوان یادگاری برمی‌دارم و همیشه نگه می‌دارم. اما بزرگ‌ترین یادگاری که همیشه با خودم دارم گلوله‌ای است که به چشمم خورد و همانجا خواهد ماند تا روزی که نفس می‌کشم. امیدوارم عمرم به دنیا باشد و ببینم که ظلم پایدار نیست. یادمان نرود که: سرخم، قدغن!»

خشنودی‌کیا همچنین می‌گوید که در لحظه‌های پر‌اضطراب مسابقه، همیشه به خود می‌گفته است: «بمیرد دلی که بترسد.»

شعارهای شبانه و دیوارنویسی‌های اعتراضی

خیزش انقلابی مردم ایران اما شامگاه دوشنبه سوم بهمن، با سر دادن شعارهای ضدحکومتی و دیوارنویسی‌های اعتراضی ادامه یافت.

ویدیوهای ارسال‌شده از محله‌‌های مختلف تهران به ایران‌اینترنشنال نشان می‌دهند شب گذشته مردم معترض علیه جمهوری اسلامی و علی خامنه‌ای شعار دادند.

در محلاتی مانند ستارخان، پونک و شهرک باقری معترضان شعار دادند: «جمهوری اعدامی نابود باید گردد»، «مرگ بر سپاهی» و «مرگ بر خامنه‌ای ضحاک».

از سوی دیگر ویدیوهای ارسال‌شده به ایران‌اینترنشنال حاکی از آن است که مخالفان جمهوری اسلامی به شعارنویسی خود بر دیوارهای شهر تهران ادامه دادند.

تصاویر ارسال‌شده از ورامین هم نشان می‌دهند مردم معترض علاوه بر شعارنویسی علیه جمهوری اسلامی، از طریق دیوارهای شهر پیام‌های خود را به مخاطبان رساندند.

روز گذشته همچنین تجمعاتی نیز عمدتا با هدف اعتراض درباره مسایل معیشتی کارکنان و کارگران شکل گرفت.

یکی از کارکنان و بازنشستگان مخابرات استان‌ خراسان رضوی مقابل استانداری حاضر شد و گفت: «ما تمام راه‌های مدنی را ۱۱ سال است که رفته‌ایم. بفرمایید ما چه کار کنیم اغتشاشگر نباشیم و بگوییم ما مطالبه‌گر هستیم؟»

از سوی دیگر شماری از افراد دارای معلولیت مقابل ساختمان مجلس در اعتراض به حذف بودجه «قانون معلولان» در متن لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ با سر دادن شعار دست به تجمع زدند.

روز دوشنبه همچنین کارکنان پتروشیمی بندر امام در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مزایای خود برای دومین روز دست به اعتصاب زده و شعار دادند: «خوردن حق کارگر حرام است» و «مسوول بی‌کفایت نمی‌خوایم نمی‌خوایم».

خیزش انقلابی مردم ایران وارد پنجمین ماه خود شده و با وجود تلاش جمهوری اسلامی برای سرکوب، اعتراضات همچنان در اشکال مختلف ادامه دارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.